Twitter Lite 24 ülkede daha hizmete geçiyor

Filipinler'deki başarılı denemenin ardından Twitter, 'Lite' versiyonunu başka ülkelerde de hizmete sunmaya karar verdi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Filipinler’deki başarılı denemenin ardından Twitter, ‘Lite’ versiyonunu başka ülkelerde de hizmete sunmaya karar verdi. Android uygulaması Afrika, Asya, Avrupa, Orta Doğu ve Latin Amerika’daki birçok ülkede kullanılabilecek.

Facebook Lite’tan çok farklı olmayan Twitter Lite, gelişmekte olan ülkelerde en iyi şekilde hizmet vermek üzere tasarlandı. Twitter Lite, veri kullanımını en aza indirerek veri planının pahalı olduğu bölgelerde erişim sağlanmasına imkan veriyor. Ayrıca uygulama, bağlantı yavaş olduğunda da hızlı yükleme sağlıyor. Twitter, “Twitter Lite, 2G ve 3G gibi bağlantılarla kullanmak için uygun.” diyor. Ayrıca uygulamanın boyutu 3 MB’tan aza indirilerek telefonda çok fazla yer kaplaması önlendi.

Twitter Lite işe yaradı

Twitter Lite’ın hizmete sunulduğu ülkeler ise şu şekilde; Cezayir, Bangladeş, Bolivya, Brezilya, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Ekvador, Mısır, İsrail, Kazakistan, Meksika, Malezya, Nepal, Panama, Peru, Sırbistan, El Salvador, Güney Afrika, Tayland, Tunus, Tanzanya ve Venezuela. Şirket, Twitter Lite testinin atılan tweet’lerde yüzde 50’den fazla artış sağladığını söyledi. Yüzde 80’i ABD dışında olmak üzere Twitter’ın şu anki aylık aktif kullanıcı sayısı 330 milyon. Bu hamle, Twitter’ın uluslararası mevcudiyetini artırmasını sağlayabilir.

Kaynak: Tech Crunch

Filipinler'deki başarılı denemenin ardından Twitter, 'Lite' versiyonunu başka ülkelerde de hizmete sunmaya karar verdi. Android uygulaması Afrika, Asya, Avrupa, Orta Doğu ve Latin Amerika'daki birçok ülkede kullanılabilecek. Twitter Lite, gelişmekte olan ülkelerde en iyi şekilde hizmet vermek üzere tasarlandı. Twitter Lite, veri kullanımını en aza indirerek veri planının pahalı olduğu bölgelerde erişim sağlanmasına imkan veriyor. Ayrıca uygulama, bağlantı yavaş olduğunda da hızlı yükleme sağlıyor. Şirket, Twitter Lite testinin atılan tweet'lerde yüzde 50'den fazla artış sağladığını söyledi.

Etiketler:

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği