Twitter CEO’su Dorsey: “Bitcoin 10 yıl içinde birincil para birimi olacak.”

Twitter CEO’su Jack Dorsey, yakın zamanda verdiği bir röportajda, Bitcoin’in on yıl içinde tek para birimi olacağına duyduğu inancı dile getirdi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Jack Dorsey’nin Bitcoin hakkındaki iyimserliğini biliyorduk ancak yeni aktarılan bazı bilgiler, gerçekten ama gerçekten iyimser olduğunu ortaya koyuyor. Twitter ve Square CEO’su, The Times of London ile yaptığı bir röportajda, Bitcoin’in her yerde büyüyen bir dijital para birimine dönüşme yolunda, artan sıkıntıları aşacağı konusunda güçlü bir inanca sahip olduğunu belirtti.

Dorsey “Nihayetinde dünyanın tek bir para birimi olacak, internet tek bir para birimine sahip olacak. Şahsen bunun Bitcoin olacağına inanıyorum.”dedi. Sürecin “Muhtemelen on yıldan fazla zaman alacağını ancak bunun daha ​​hızlı ilerleyebileceğini” de ekledi.

Dorsey, Bitcoin’in şu anda etkili bir para birimi olmak için gerekli kapasiteye sahip olmadığını kabul etmekle birlikte, çekirdek teknolojisindeki gelişmelerin ilerlemesiyle zaman içinde daha iyi  hale geleceğini düşünüyor. Twitter CEO’su, The Times röportajında “Bitcoin transferi yavaş ve pahalıya mal oluyor, ama gittikçe daha fazla insan Bitcoin ediniyor. Blok zinciri üzerine inşa edilen ve onu daha ulaşılabilir kılan yeni teknolojiler var ” ifadesine yer verdi.

Lightning Network yatırımı, kripto paralara duyulan inancın kanıtı

Geçtiğimiz hafta, Dorsey, Lightning Network’e odaklanan bir San Francisco Bay Area kuruluşu olan ve Bitcoin gibi bir kripto para biriminin üstüne yerleştirilen bir protokol olan Lightning Labs için 2,5 milyon Dolar’lık bir kaynak toplama faaliyetine katkıda bulundu. Bu katman, sıkışık bir blok zincir trafiğinden uzak tuttuğu kendi mini dijital defterine sahip ikincil bir kanal oluşturarak işleri hızlandırmayı hedefliyor.

Dorsey ayrıca, mobil ödeme şirketi Square vasıtasıyla Bitcoin’i desteklemeye devam etmek istiyor. Square Cash, geçtiğimiz yıl Bitcoin’i desteklemeye başladı ve bu özellik tüm Square Cash kullanıcılarına kısa bir süre önce sunuldu.

Kaynak: Tech Crunch

Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey The Times of London ile yaptığı bir röportajda “Nihayetinde dünyanın tek bir para birimi olacak, internet tek bir para birimine sahip olacak. Şahsen bunun Bitcoin olacağına inanıyorum.” dedi. Bununla birlikte Dorsey, Bitcoin transferinin halen yavaş ve pahalı olduğunu söylüyor ancak mevcut sıkıntıları aşacağına ve dünyanın yegâne para sistemi olacağına da inanıyor. Hatta Dorsey, Lightning Network odaklı bir protokol olan Lightning Labs için 2,5 milyon Dolar’lık bir yatırıma da katıldı. Halihazırda Square Cash ödeme sistemi Bitcoin’i destekliyor.Yorumunuz: