Toyota Japonya’da yeni bir araç aboneliği sistemi duyurdu

Toyota, Japonya'da Kinto adında bir abonelik programı sunuyor. Aboneler ayda 420 ila 1630 Dolar arası ödeme ile Toyota ve Lexus araçları kullanabilecek.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Toyota, yeni bir araç abonelik sistemi sunmak için Sumitomo Mitsui Oto Servis Şirketi ile iş birliği yaptı. Japonya’da kullanıma sunulan sistemi oyunlaştıran bazı detaylar da var. Kinto adı verilen program kullanıcılara iki farklı seçenek sunuyor. Kinto One adlı ilk seçenekte, üç yıl boyunca ayda 420 ila 900 Dolar’lık ödeme yaparak, Prius, Corolla Sport, Alphard, Vellfire ve Crown modellerini kullanabiliyorsunuz. Kinto Select adlı ikinci seçenekte ise aylık ödeme 1630 Dolar’a çıkıyor ve Lexus marka araçları kullanma hakkı elde ediyorsunuz.

Ödül programıyla ucuz abonelik

Kinto’yu benzer araç kiralama sistemlerinden ayıran en önemli özelliği ise ödül programı. Kinto kullanıcılara araç kullanım alışkanlıklarına göre ödül veriyor. Ne kadar iyi araç kullanırsanız o kadar çok ödül puanı kazanıyorsunuz. Toyota kullanıcıların tam olarak neye göre puan kazanacaklarını henüz açıklamadı. Ama araçlarda yer alan akıllı sistem üzerinden Toyota’nın aracı nasıl kullandığınızı denetleyebileceği tahmin ediliyor. Güvenli ve çevreci şekilde araç kullanan sürücülerin ödüllendirileceği ifade ediliyor. En güzeli de bu puanların, aylık ödemelerde kullanılabilmesi. Yani araçları iyi kullanan sürücüler abonelik hizmetinden daha ucuza faydalanabilecek.

Kinto Select seçeneği 6 Şubat’tan itibaren kullanıma sunuluyor. Kinto One ise 1 Mart’ta kullanılabilecek. Her iki abonelik servisi de şimdilik sadece Tokyo’daki bazı seçili otomobil galerilerinde hizmet verecek. Japonya’da yazın resmi olarak kullanıma sunulacak hizmetlerin diğer ülkelere yayılması konusunda ise bir açıklama yapılmadı. Toyota bu hizmeti sadece Japonya’da sunmayı da tercih edebilir. Ödül puanı sistemi ise sonbaharda kullanıma sunulacak.

Kaynak: Engadget

Toyota, yeni bir araç abonelik sistemi sunmak için Sumitomo Mitsui Oto Servis Şirketi ile iş birliği yaptı. Japonya'da kullanıma sunulan sistemi oyunlaştıran bazı detaylar da var. Kinto adı verilen program kullanıcılara iki farklı seçenek sunuyor. Kinto One adlı ilk seçenekte, üç yıl boyunca ayda 420 ila 900 Dolar'lık ödeme yaparak, Prius, Corolla Sport, Alphard, Vellfire ve Crown modellerini kullanabiliyorsunuz. Kinto Select adlı ikinci seçenekte ise aylık ödeme 1630 Dolar'a çıkıyor ve Lexus marka araçları kullanma hakkı elde ediyorsunuz.

1 Yorum

  • Bana bu sistem sanki ilerde artacak olan elektrikli otomobillerden çok para kazanamayacaklarından dolayı yaptıkları bir sistem gibi geldi bilemedim!

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği