Mercedes abonelik sistemini başlatıyor

Mercedes-Benz de abonelik modeli sunan lüks araba üreticilerine dahil oldu. İlginç bir şekilde Mercedes'in abonelik planı, piyasadaki en ucuz planlardan birisi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Mercedes-Benz de abonelik modeli sunan lüks araba üreticilerine dahil oldu. İlginç bir şekilde Mercedes’in abonelik planı, piyasadaki en ucuz planlardan birisi. Signature adı verilen plana abone olanlar ayda 1095 Dolar ödeyerek Mercedes araçları diledikleri zaman kullanabilecek. Bin 595 Dolar’lık Reserve planı ise daha pahalı Mercedes’leri kullanma imkanı sunuyor.

Collection olarak adlandırılan abonelik planına sigorta, yol yardımı, servis ve bakım gibi hizmetler de dahil. Mercedes’in planı, BMW (2 bin – 3 bin 700 Dolar), Porsche (2 bin – 3 bin Dolar) ve Cadillac (bin 500 Dolar) ile karşılaştırıldığında oldukça uygun. Mercedes’ten daha ucuza abonelik planı sunan tek şirket, aylık 600 Dolar abonelik fiyatıyla Volvo. Ancak Volvo’nun abonelik planında sadece XC40 SUV model araçlar kullanılabiliyor.

Farklı araç seçenekleri

Mercedes’in Signature abonelerinin kullanabileceği modeller arasında C sınıfı, GLC, SLC ve AMG CLA bulunuyor. Reserve üyeleri ise E sınıfı, GLE, AMG GLC, AMG SLC ve AMG C43 gibi modelleri kullanabilecek.

Mercedes Collection özellikle basit bir ödeme planı isteyen ve yeni araçlara daha çabuk ulaşmak isteyen kullanıcılar için ideal. Bu kullanıcılar bireysel araç kiralama ya da leasing ile uğraşmak zorunda kalmayacak. C 300 sedan model bir Mercedes’in leasing fiyatı, Collection’a göre 3 kat daha ucuz olsa da sigorta ve bakım masrafları leasing şirketi tarafından karşılanmıyor. Ayrıca leasing planı için başlangıçta 4 bin Dolar’ın üzerinde bir ödeme yapmak gerekirken Mercedes Collection’da bu rakam sadece 495 Dolar.

Kaynak: The Verge

Mercedes-Benz de abonelik modeli sunan lüks araba üreticilerine dahil oldu. İlginç bir şekilde Mercedes'in abonelik planı, piyasadaki en ucuz planlardan birisi. Signature adı verilen plana abone olanlar ayda 1095 Dolar ödeyerek Mercedes araçları diledikleri zaman kullanabilecek. Bin 595 Dolar'lık Reserve planı ise daha pahalı Mercedes'leri kullanma imkanı sunuyor. Mercedes Collection adlı hizmete dahil olmak için başlangıçta 495 Dolar ödeme yapmak gerekiyor.

3 Yorum

  • Haber başlığındaki 2 cümleyi habere girerken okudum haber başlığında var paragrafın ilk 2 cümlesi gene aynı .Haberi uzun tutmak için bunu yapmaya gerek yok kısa ve öz yazmanızı tavsiye ederim. Aksi halde okuyucu sıkılacaktır.

    • Haberlerimizi tek cümle, tek paragraf ve tam sürüm olarak üç farklı formatta sunuyoruz. Bu yüzden içerikleri benzerlik gösteriyor. Haberin tam sürümünü okumak isteyen takipçilerimizin özetleri okumasına gerek yok. Sizin de belirttiğiniz gibi özetin içeriğiyle haberin içeriği aynı.

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği