Tokyo rögar kapağı festivali

Japonya’da her bir bölgenin kültürel geçmişini simgeleyen eşsiz rögar kapaklarının ardındaki yaratıcılığı kutlamak için bir festival düzenlendi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Japonya’da o kadar güzel rögar kapakları yapılıyor ki her biri birer sanat eseri sayılabilir. Ülke genelinde binlerce belediye kendi eşsiz rögar kapaklarını tasarlayarak bölgenin yerel kültürünü yansıtıyor. Geçtiğimiz günlerde, Japonya Rögar Kapağı Festivali kapsamında bu yaratıcılık kutlandı. Festival Tokyo’da gerçekleşti ve üç gün boyunca sanatsal rögar kapakları ile ilgili etkinlikler düzenlendi.

1-3 Şubat tarihleri arasında Shinjuku Takashimaya mağazasında gerçekleşen etkinlikler arasında gerçek rögar kapaklarını içeren bir serginin yanı sıra hemen yan tarafta, Tokyu Hands Shinjuku’da rögar kapakları ile ilgili hediyelik eşyalar satışa sunuldu. Bunlar arasında kalemler, etiketler, kitaplar ve rögar kapaklarının küçük versiyonları da bulunuyordu. Sınırlı sayıda üretilen bu hediyelik eşyalar 24 Şubat’a kadar satışta olacak.

Ziyaretçiler ayrıca ülkenin en popüler rögar kapakları şeklinde üretilmiş makaronlar, kurabiyeler ve diğer tatlıların da tadına bakma imkanı buldu. Festival için Tokyo’ya gidemedim diye üzülüyorsanız Drainspotting adlı kitabı satın alabilirsiniz. 2010’da Remo Camerota tarafından hazırlanan bu kitap Japonya’nın bu eşsiz olayını resimlerle anlatıyor.

Kaynak: MyModernMet

Japonya’da o kadar güzel rögar kapakları yapılıyor ki her biri birer sanat eseri sayılabilir. Ülke genelinde binlerce belediye kendi eşsiz rögar kapaklarını tasarlayarak bölgenin yerel kültürünü yansıtıyor. Geçtiğimiz günlerde, Japonya Rögar Kapağı Festivali kapsamında bu yaratıcılık kutlandı. Festival Tokyo’da gerçekleşti ve üç gün boyunca sanatsal rögar kapakları ile ilgili etkinlikler düzenlendi.Yorumunuz: