Tinder’ın gizli özelliği: Tinder Select

Tinder, sadece seçkin üyelere özel olarak hazırladığı Tinder Select adlı platformda, CEO’lara, süper modellere ya da diğer popüler profillere hizmet veriyor.

Yayın tarihi:

Haber Özeti

Tam Sürüm

Tinder, sadece seçkin üyelere özel olarak hazırladığı Tinder Select adlı bir platformda, CEO’lara, süper modellere ya da diğer popüler profillere hizmet veriyor. Bu uygulamayı kullanan bir kaynak, uygulamanın meşhur kişiler ve Tinder’da gerçekten çok başarılı olan kullanıcılar tarafından kullanıldığını belirtti.

Görünüşe göre kullanıcılar, bu platforma Tinder tarafından davet ediliyor. Bu kullanıcılardan bazıları, başka kullanıcıları aday gösterme hakkına sahip. Ancak aday gösterilerek gelenler yeni kullanıcıları aday gösteremiyor. Böylece platformun kontrolsüz bir şekilde büyümesi engelleniyor. Tinder’ın kimi, hangi verilere göre davet ettiği bilinmiyor ancak üyelerin genellikle oldukça alımlı ve yüksek profilli kişiler olduğunu belirtmek gerek. Faktörlerden birisi, Tinder’ın kullanıcılarını sıralamak için geliştirdiği algoritmik ‘Tinder ELO’ skoru olabilir.

Tasarımı daha güzel

TechCrunch’ın paylaştığı görsellere göre Tinder Select’in tasarımı, sıradan Tinder’a göre çok daha güzel görünüyor. Ekranın üst kısmında bulunan lacivert bir S harfi, Tinder’ın alev şeklindeki sembolünün yerini almış. Ayrıca uygulamanın diğer noktalarında da normalde turuncu olan yerler lacivert ile değiştirilmiş. Tinder Select’e erişimi olan kullanıcılar, üst çubuktan normal Tinder ile Select arasında geçiş yapabiliyorlar. Tinder Select’te seçenekler sınırlı olduğu için böyle bir özellik bulunması mantıklı.

 

Tinder Select en az 6 aydır kullanımda. Bu da Tinder’ın bu hizmeti açıklamak istemediği anlamına gelebilir. Sonuçta 6 ay, bir ürünü tanıtmadan test etmek için oldukça uzun bir süre. Bu gizlilik de Tinder Select kullanıcılarının kendilerini özel hissetmesi için bir başka sebep sunuyor. Tinder konu ile ilgili soruları yanıtlamaktan kaçındı.

Benzer çalışmalar

Bu uygulamanın, sadece davet edilen kişilerin katılabildiği ilk sevgili bulma uygulaması olmadığını belirtmekte fayda var. Daha önce Raya, VIBee ve The League gibi uygulamalar da farklı yöntemlerle seçkin kullanıcılara özel bir tanışma ortamı oluşturmak için çalışmıştı.

Kaynak: TechCrunch

 

Tinder, sadece seçkin üyelere özel olarak hazırladığı Tinder Select adlı bir platformda, CEO’lara, süper modellere ya da diğer popüler profillere hizmet veriyor. Bu uygulamayı kullanan bir kaynak, uygulamanın meşhur kişiler ve Tinder’da gerçekten çok başarılı olan kullanıcılar tarafından kullanıldığını belirtti. Görünüşe göre kullanıcılar, bu platforma Tinder tarafından davet ediliyor. Bu kullanıcılardan bazıları, başka kullanıcıları aday gösterme hakkına sahip. Ancak aday gösterilerek gelenler yeni kullanıcıları aday gösteremiyor. Böylece platformun kontrolsüz bir şekilde büyümesi engelleniyor. Tinder’ın kimi, hangi verilere göre davet ettiği bilinmiyor ancak üyelerin genellikle oldukça alımlı ve yüksek profilli kişiler olduğunu belirtmek gerek.Yorumunuz: