Tinder arkadaş gruplarına demokrasi getiriyor

Tinder'ın meşhur 'sağa-sola kaydırma' özelliği, alınacak kararlara yardımcı olmak için iOS cihazların iMessage uygulamasında kullanılabilecek.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Tinder, sağa sola kaydırarak karar vermeyi seven kullanıcılarına, ünlü karar verme mekanizmasını her konuda kullanma imkanı sunuyor. iOS cihazlarda bulunan mesajlaşma uygulaması iMessage‘da artık kullanıcılar önemli bir karar almak istediğinde, arkadaşlarına Tinder Stacks adlı uygulama ile fikir sorabilecek.

Uygulama, ‘Bugün ne giysem?’, ‘Hangi fotoğrafımı profilime koysam?’, ‘Plajdaki fotoğrafıma hangi filtreyi uygulasam’ gibi sorulara hızlıca yanıt bulmayı sağlayacak. Özellikle grup olarak karar alınması gereken durumlarda Tinder Stacks çok faydalı olacak. Gruptaki herkese gönderilecek bir Stack ile birlikte kısa sürede oylama yapılarak karara varılabilecek.

Nasıl çalışıyor?

  1. iMessage’dan Tinder Stacks uygulamasını açın
  2. Start a Stack (Stack başlat) butonuna basın
  3. Seçeneklerde yer alacak fotoğrafları seçin
  4. Stack’inize isim verin
  5. Stack’inizi gözden geçirin ve oylayın (sizin oyunuz da sayılıyor)
  6. Grubunuza yollayın
  7. Tüm arkadaşlarınız sağa ya da sola kaydırarak oylasın
  8. Stack’inize tıklayıp hangi seçeneğin daha çok tercih edildiğini görün

Tinder Stacks ile birlikte sağa sola kaydırma tüm senaryolara uygulanabilir. Stacks özelliğini kullanabilmek için telefonunuzda Tinder uygulamasının yüklü olması, tercih yapılması gereken bir sorunuz olması ve soru soracak arkadaşlarınız olması gerekiyor.

“Bu uygulamaya neden ihtiyacım olsun?” diyorsanız Tinder’ın verdiği cevap şu: “Çünkü her yeni kaydırma ile dünya daha mutlu bir yer olacak.”

Kaynak: Tinder Blog

Tinder, sevilen karar alma mekanizmasını iMessage'a getiriyor. Tinder Stacks adı verilen uygulama ile birlikte, telefonunda Tinder yüklü olan iPhone kullanıcıları, karar alınması gereken konularda iMessage üzerinden arkadaşlarına danışabilecek. Stack gönderilen kişiler beğendikleri seçenekleri sağa beğenmediklerini sola kaydırarak tercihlerini belirtebilecek.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği