Tim Cook yeni adını kabullendi

Donald Trump'ın kendisine Tim Apple diye hitap etmesinin ardından Tim Cook Twitter'daki kullanıcı adını Tim (Apple logosu) olarak değiştirdi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Donald Trump, Çarşamba günü Apple CEO’su Tim Cook’u Beyaz Saray’da ağırladı. Tim Cook ve Apple’ın ülke ekonomisine yaptığı katkılar için teşekkür eden Donald Trump’ın CEO’nun soy adını unutup kendisine ‘Tim Apple’ diye hitap etmesi ise görüşmeye damga vuran olay oldu.

Olay sırasında herhangi bir tepki vermeyen Tim Cook ertesi gün Twitter’daki kullanıcı adını Tim (Apple logosu) şeklinde değiştirdi. Sadece Apple’ın işletim sistemlerinde (MacOS ve iOS) desteklenen bu sembol Windows ve Android gibi diğer işletim sistemlerinde tanımlanamayan karakter olarak görünüyor.

Donald Trump’ın Apple CEO’sunun adını hatırlayamamasını basit bir hata olarak değerlendirebilirsiniz ama bu olay Trump’ın başına ilk kez gelmiyor. ABD Başkanı daha önce de Lockheed Martin şirketinin CEO’su Marillyn Hewson’a da Marillyn Lockheed diye hitap etmişti. Ayrıca Trump’ın birçok farklı durumda hitap ettiği kişilerin adını yanlış hatırladığı görülmüştü. Daily Show tarafından hazırlanan bir video Trump’ın isim hafızasının pek kuvvetli olmadığını ve başkanın hatırlayamadığı soy isimler yerine firma adı, isimler yerine de Mark, Mike, Steve gibi sık kullanılan isimlerden birini koyup tutmasını umduğunu gösteriyor.

Kaynak: CNN

Donald Trump, Çarşamba günü Apple CEO'su Tim Cook'u Beyaz Saray'da ağırladı. Tim Cook ve Apple'ın ülke ekonomisine yaptığı katkılar için teşekkür eden Donald Trump'ın CEO'nun soy adını unutup kendisine Tim Apple diye hitap etmesi ise görüşmeye damga vuran olay oldu.Olay sırasında herhangi bir tepki vermeyen Tim Cook ertesi gün Twitter'daki kullanıcı adını Tim (Apple logosu) şeklinde değiştirdi. Trump daha önce de adını hatırlayamadığı kişiler için başka isimler kullanmıştı.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği