Tim Cook: “Mac Mini geri dönecek”

Apple son üç yıldır Mac Mini adlı küçük masaüstü bilgisayar kasasının yeni bir modelini çıkarmıyor. Ancak şirket bu ürünü rafa kaldırmış değil.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Apple son üç yıldır Mac Mini adlı küçük masaüstü bilgisayar kasasının yeni bir modelini çıkarmıyor. Şirketin bu ürünü sessiz sedasız rafa kaldırdığı düşünebilirsiniz ancak Tim Cook durumun hiç de öyle olmadığını açıkladı. Apple CEO’su, bir müşterinin Apple’a gönderdiği mektuba yanıt olarak “Mac Mini’yi çok sevmeniz bizi çok mutlu ediyor. Biz de bu ürünü çok seviyoruz. Müşterilerimiz Mac Mini için bir çok farklı kullanım alanı buldu. Şimdilik konuyla ilgili detayları paylaşmanın vakti gelmedi ancak Mac Mini’yi ürün gamımızın önemli bir parçası olarak görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Uzun süredir bekleniyor

Cook’un yanıt mektubu, Phil Schiller’ın bu yılın Nisan ayında yaptığı “Mini hala Apple’ın ürün gamının bir parçası” açıklamasını da doğrular nitelikte.

Bu açıklamadan altı ay sonra bile Apple’ın yeni bir Mac Mini açıklamaya hazır olmaması biraz kafa karıştırıcı olsa da en azından şirketin bu ürüne dair planları olduğu doğrulanmış oldu.

Daha önce yayımlanan haberler ve bu üstü kapalı gelişme ile birlikte, Apple’ın masaüstü bilgisayarlarını sevenler için Mac Mini ilginç bir alternatif oluşturacak gibi duruyor. Mac Mini’nin yeni versiyonundan önce, Aralık ayında iMac Pro piyasaya çıkıyor. Ayrıca tamamen yeniden düzenlenmiş bir Mac Pro da önümüzdeki yıl içinde piyasaya sürülecek.

Kaynak: Mashable

Apple son üç yıldır Mac Mini adlı küçük masaüstü bilgisayar kasasının yeni bir modelini çıkarmıyor. Şirketin bu ürünü sessiz sedasız rafa kaldırdığı düşünebilirsiniz ancak Tim Cook durumun hiç de öyle olmadığını açıkladı. Apple CEO'su, bir müşterinin Apple'a gönderdiği mektuba yanıt olarak "Mac Mini'yi çok sevmeniz bizi çok mutlu ediyor. Biz de bu ürünü çok seviyoruz. Müşterilerimiz Mac Mini için bir çok farklı kullanım alanı buldu. Şimdilik konuyla ilgili detayları paylaşmanın vakti gelmedi ancak Mac Mini'yi ürün gamımızın önemli bir parçası olarak görüyoruz." ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği