TikTok’un sahibi Spotify’a rakip bir uygulama geliştiriyor

İsmi henüz belli olmayan yeni uygulamanın bu sene içinde öncelikle Asya ülkelerinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Son günlerin popüler uygulamalarından TikTok’un sahibi ByteDance, ücretli bir çevrimiçi müzik servisini piyasaya sürmek üzere. Bloomberg’in haberine göre bu yeni uygulama ilk olarak, Spotify ve Apple Music gibi servislerin henüz girmediği üçüncü dünya ülkeleri pazarlarında satışa sunulacak.

Uygulamanın şimdiden Times Music ve T-Series gibi Hindistan’ın en önemli müzik şirketleriyle anlaşmış durumda olduğu bildiriliyor. Asya bölgesinde bu yeni uygulamanın en büyük rakibinin, her ikisi de ücretsiz kullanılabilen Tencent’in QQ Music servisi ve YouTube olacağı öngörülüyor.

Yeni uygulamanın Spotify gibi diğer platformların basit bir taklidi olmayacağı, kendine has bir stile sahip olacağı söyleniyor. ByteDance’in diğer servisleri TikTok ve Flipchat’in sosyal medya odaklı özellikleri göz önünde bulundurulursa, servisin sadece müziğe değil kişiler arası etkileşime de önem vereceği tahmin edilebilir. Uygulamanın talep edeceği aylık ücretin de Spotify ve Apple Music’in ücretlerinden daha düşük olacağı öngörülüyor.

Kaynak: Engadget

Son günlerin popüler uygulamalarından TikTok’un sahibi ByteDance, ücretli bir çevrimiçi müzik servisini piyasaya sürmek üzere. Bloomberg’in haberine göre bu yeni uygulama ilk olarak, Spotify ve Apple Music gibi servislerin henüz girmediği üçüncü dünya ülkeleri pazarlarında hayata geçecek.Uygulamanın şimdiden Times Music ve T-Series gibi Hindistan’ın en önemli müzik şirketleriyle anlaşmış durumda olduğu bildiriliyor. Asya bölgesinde bu yeni uygulamanın en büyük rakibinin, her ikisi de ücretsiz kullanılabilen, Tencent’in QQ Music servisi ve YouTube olacağı öngörülüyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği