Tiktok’un sahibi ByteDance akıllı telefon üretecek

TikTok'un ana şirketi ByteDance, Baidu ve Tencent gibi dev isimlerle girdiği yarışta fark yaratabilmek için akıllı telefon üretecek.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Son zamanların popüler uygulamalarından TikTok’un ardındaki şirket, akıllı telefon üretecek. ByteDance adlı şirket, Çinli telefon üreticisi Smartisan‘ın bir projesinin ‘devamı’ kapsamında telefon üretme çalışmaları içinde olduğunu doğruladı. Telefonla ilgili pek detay yok ancak ByteDance’in daha önce Smartisan’dan hem patent hem de personel transfer ettiğini biliyoruz.

Finans haberleri dergisi Caijing, eski bir Smartisan yöneticisinin (Wu Dezhou) yedi ay önce başladığı söylenen projeyi yönettiğini öne sürüyor. ByteDance’in çıkaracağı telefonu Çin dışında başka bir ülkede görmemiz pek muhtemel görünmüyor zira Smartisan Çin’de bile küçük bir tüketici grubuna hitap eden bir marka.

ByteDance’in rakipleri dişli

Yine de bu gelişme, ByteDance’in giderek büyüyen hırsının yansıması niteliğinde. Şirketin büyük ses getiren TikTok uygulamasıyla yetinmeye niyeti yok. Mayıs ayının sonlarına doğru Flipchat adlı bir sohbet uygulaması geliştiren ByteDance’in bir de müzik hizmeti ve hatta yetenek yarışması düzenlemeyi düşündüğüne dair söylentiler var. Şirket, Baidu ve Tencent gibi nüfuzlu isimlerle yarıştığının farkında. Bu yüzden de farklı alanlara açılmaya çalışıyor. Bu anlamda akıllı telefon üretmek şirketin hayatta kalması açısından mantıklı olabilir.

Kaynak: Engadget

Son zamanların popüler uygulamalarından TikTok'un ardındaki şirket, akıllı telefon üretecek. ByteDance adlı şirket, Çinli telefon üreticisi Smartisan'dan hem patent hem de personel transfer etti. ByteDance'in çıkaracağı telefonu Çin dışında başka bir ülkede görmemiz pek muhtemel görünmüyor zira Smartisan Çin'de bile küçük bir tüketici grubuna hitap eden bir marka. Yine de bu gelişme, ByteDance'in giderek büyüyen hırsının yansıması niteliğinde. Şirketin büyük ses getiren TikTok uygulamasıyla yetinmeye niyeti yok. Mayıs ayının sonlarına doğru Flipchat adlı bir sohbet uygulaması geliştiren ByteDance'in bir de müzik hizmeti ve hatta yetenek yarışması düzenlemeyi düşündüğüne dair söylentiler var.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği