The Simpsons’ta bahsedilen ülkeler haritası

Bir Reddit kullanıcısı, 1989 yılından beri devam eden The Simpsons'ın bütün bölümlerini inceleyerek her bir ülkenin adının dizide kaç kez geçtiğini gösteren bir harita oluşturdu.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Sergy096 adlı Reddit kullanıcısı, 29 sezondur süren The Simpsons dizisinin senaryosunu elden geçirerek dünyadaki her bir ülkenin adının dizide kaç kez geçtiğini buldu. Daha sonra bu verileri kullanarak bir harita oluşturdu.

Dizide en çok bahsi geçen ülkelerin Kanada, Meksika, Çin, Hindistan, Birleşik Krallık, Fransa ve Brezilya olduğu görülüyor. Koyu mor renkle gösterilen ülkeler ise adı çok az ya da hiç geçmeyen ülkeleri temsil ediyor. Daha önce pek bahsedilmeyen ülkeler Simpsons yazarları için güzel bir ilham kaynağı olabilir. Kim bilir belki de ilerleyen bölümlerde Homer, Marge, Bart, Lisa ve Maggie’yi Kazakistan’a, Şili’ye veya Madagaskar’a seyahat ederken seyrederiz.

Kaynak: Digg

Sergy096 adlı Reddit kullanıcısı, 29 sezondur süren The Simpsons dizisinin senaryosunu inceleyip dünyadaki her bir ülkenin adının dizide kaç kez geçtiğini gösteren bir harita hazırladı. Dizide en çok bahsi geçen ülkeler; Kanada, Meksika, Çin, Hindistan, Birleşik Krallık, Fransa ve Brezilya iken adı çok az geçen veya hiç geçmeyen ülkeler arasında Kazakistan, Şili ve Madagaskar yer alıyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği