Disney Plus ayda 7 Dolar’a kullanılabilecek

Klasiklere olduğu kadar yeni orjinal içeriğe de ağırlık verecek Disney Plus dijital servisi, 12 Kasım’da yayına başlıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Merakla beklenen Disney Plus’a, ABD’de ayda 7 Dolar’a üye olmak mümkün olacak. Yıllık üyelik ise indirimli: 70 Dolar. Bu fiyatıyla Disney Plus, aylık 13 Dolar’a üyelik sağlayan Netflix’ten daha ucuza gelecek. Yine de şirketin finans başkanı Christine M. McCarthy, ücretin ‘’başlangıç fiyatı’’ olduğunun altını çizdi.

Geçtiğimiz hafta yapılan bir etkinlikte iki buçuk saatlik bir sunumla tanıtılan Disney Plus, yeni ve eski film/dizi ve belgesellerden oluşan çok geniş bir içeriğe sahip olacağa benziyor. Yapılan açıklamada servisin ilk senesinde 25 orijinal dizi ve 10 yeni filmin yer alacağı sürprizi verildi. Buna şirketin arşivindeki diğer yapımlar eklenince rakam 7.500 TV şovu ve 500 filme çıkıyor.

Star Wars’un yeni filmi The Manalorian, Avengers: Endgame gibi yeni filmlerin yanında, kült TV dizisi The Simpsons da bütün bölümleriyle (toplam 30 sezon) Disney Plus’ta yer alacak. ayrıca Star Wars serisinin tamamıyla Pixar stüdyolarının imzasını taşıyan animasyon filmlerin hepsi burada izlenebilecek.

Netflix’i geçemiyor

Disney Plus, dijital yayın devleri Netflix, Amazon ve yakında Apple TV Plus’la gelecek olan Apple gibi devlerle yarışmak adına ciddi adım atan en ünlü Hollywood firması. Dijital yayın servisleri bir süredir televizyonların yerini almış bulunuyor; üstelik  önemli yapımları vizyondan evvel satın alan Netflix örneğinde olduğu gibi sinema endüstrisini de değiştireceğe benziyorlar. Bu durum Disney gibi geneleksel yapım stüdyolarını zora sokabilme riski taşıyor. Yine de Disney Plus’ın hayata geçmesi Netflix için, en azından bir süre için, tehdit unsuru taşımıyor. Disney 2024 yılının sonuna kadar 60 ila 90 milyon üyeye sahip olacağını öngörüyor. Netflix’in hali hazırda üye sayısı ise neredeyse 140 milyon.

Kaynak: CNet

 

Merakla beklenen Disney Plus’a, ABD’de ayda 7 Dolar’a üye olmak mümkün olacak. Yıllık üyelik ise indirimli: 70 Dolar. Disney Plus, yeni ve eski film/dizi ve belgesellerden oluşan çok geniş bir içeriğe sahip olacağa benziyor. Servisin ilk senesinde 25 orjinal dizi ve 10 yeni filmin yer alacağı sürprizi verildi. Buna şirketin arşivindeki diğer yapımlar eklenince rakam 7.500 TV şovu ve 500 filme çıkıyor. Star Wars’un yeni filmi ‘’The Manalorian’’, Avengers: Endgame gibi yeni filmlerin yanında, kült TV dizisi The Simpsons da bütün bölümleriyle (toplam 30 sezon) Disney Plus’ta yer alacak. ayrıca Star Wars serisinin tamamıyla Pixar stüdyolarının imzasını taşıyan bütün animasyon filmler burada izlenebilecek. 

2 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği