Tetris 99 ile Battle Royale keyfi

Nintendo günümüzden 35 yıl önce ilk kez piyasaya sürülen Tetris'in Battle Royale (ölümüne savaş) modunu kullanıma sundu.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Nintendo, oyunlardaki ‘ölümüne savaş’ (Battle Royale) furyasına en ikonik ve en beklenmedik oyunlardan biriyle dahil oldu. Tetris 99, orijinal Tetris oyunundan 35 yıl sonra, ufak bir değişiklikle piyasaya sürüldü: artık oyunda 98 tane rakibiniz var.

Oyuncuların sosyal medyadaki ilk tepkisi, ölümüne savaş türünün Fortnite, PUBG (ya da en yeni örneği Apex Legends) gibi sadece birinci şahıs nişancı (FPS) oyunlarıyla sınırlı olmadığını gösteriyor. Oyun Nintendo Direct canlı yayınında, öncesinde hiçbir açıklama yapılmadan duyuruldu ve hayranlar arasında heyecana yol açtı.

Rekabetçi oyun modu

Standart formatın aksine bireysel oyuncular saate karşı yarışmıyor. Tetris 99’da 99 oyuncu aynı anda blok yerleştirme yeteneklerini sergiliyorlar. Oyuncular birbirlerine yerleştirmesi zor bloklar göndererek rakiplerinin oyununu sabote etmeye çalışıyorlar. Ayrıca son 50 oyuncu kaldığında oyun hızlanmaya başlıyor. Oyunun müziği de klasik Tetris oyun müziğinin tekno versiyonları ile gerilimi artırıyor.

Nintendo, oyunun web sitesinde “Geniş ölçekte 99 oyunculu mücadeleler hız, yetenek ve strateji ile rekabetten galip ayrılmayı ve ayakta kalan son oyuncu olmayı gerektiriyor. Rakiplerinize işe yaramaz bloklar gönderebilirsiniz ama dikkatli olun, onlar da sizi hedef alabilir. Rakiplerinizi alt ederek K.O (nakavt) rozeti alabilirsiniz. Bu rozetler gelecekte size daha fazla avantaj sağlayacak. Saldırılardan zaferle ayrılın ve yakında gelecek çevrimiçi etkinliklere hazır olun.” ifadelerine yer verdi.

Tetris 99 Nintendo Switch Online aboneleri tarafından ücretsiz oynanabiliyor ancak Playstation 4 ya da Xbox One gibi konsollarda kullanıma sunulmadı. Fortnite ve PUBG gibi diğer popüler Battle Royale oyunlarının eriştiği kitlelerin aksine Tetris 99 oldukça sınırlı bir alanda kullanılabiliyorsa da internet üzerinde nostaljik oyuncular arasında güçlü bir reaksiyon aldı.

Kaynak: Independent

Nintendo, oyunlardaki 'ölümüne savaş' (battle royale) furyasına en ikonik ve en beklenmedik oyunlardan biriyle dahil oldu. Tetris 99, orijinal Tetris oyunundan 35 yıl sonra, ufak bir değişiklikle piyasaya sürüldü: artık oyunda 98 tane rakibiniz var. Standart formatın aksine bireysel oyuncular saate karşı yarışmıyor. Tetris 99'da 99 oyuncu aynı anda blok yerleştirme yeteneklerini sergiliyorlar. Oyuncular birbirlerine yerleştirmesi zor bloklar göndererek rakiplerinin oyununu sabote etmeye çalışıyorlar. Ayrıca son 50 oyuncu kaldığında oyun hızlanmaya başlıyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği