75 kişilik Super Mario

Bir Super Mario hayranı, oyunun 75 kişilik bir versiyonunu yaptı. Oyun Nintendo kaldırana dek ücretsiz oynanabiliyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Inferbro adını taşıyan bir oyuncu Super Mario Bros’un çok oyunculu çevrimiçi versiyonunu hack’ledi ve oyunun ilk safhasını aynı anda 75 kişinin birden oynayabileceği hale getirdi. Mario Royale adını taşıyan oyun şu anda oynanabiliyor ancak Nintendo’nun duruma müdahale edip oyunu kaldırmasının an meselesi olduğu tahmin ediliyor.

Epey kaotik bir yapısı olan oyun, kullanıcıyı 74 diğer oyuncuyla eşleştirerek başlıyor. Bütün oyuncuların Mario olarak oynadığı oyunda kendinizi tepenizdeki bir işaretle diğer Mario’lardan ayırt edebiliyorsunuz. Her bir Mario’nun amacı olabildiğince hızla bitişe ulaşmak. Bütün bu karmaşasıyla oyun, Tetris 99’a benzetiliyor.

Nintendo her an oyunu kaldırabilir

Bu bir hayranı tarafından değiştirilen ilk Nintendo oyunu değil. Daha önce Metroid, Zelda ve Pokemon da hayranların müdahalesine maruz kalmışlardı ancak Nintendo bir süre sonra bu oyunları kapatmıştı. Mario Royale’in de başına gelecek şey muhtemelen bu.

Kaynak: Engadget

 

Inferbro adını taşıyan bir oyuncu Super Mario Bros’un çok oyunculu çevrimiçi versiyonunu hack’ledi ve oyunun ilk safhasını aynı anda 75 kişinin birden oynayabileceği hale getirdi. Mario Royale adını taşıyan oyun halen çevrimiçi oynanabiliyor ancak Nintendo'nun duruma müdahale edip oyunu kaldırmasının an meselesi olduğu tahmin ediliyor. Epey kaotik bir yapısı olan oyun, kullanıcıyı 74 diğer oyuncuyla eşleştirerek başlıyor. Bütün oyuncuların Mario olarak oynadığı oyunda kendinizi tepenizdeki bir işaretle diğer Mario’lardan ayırt edebiliyorsunuz.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği