Dünyanın en iyi Tetris oyuncuları

2018 Dünya Klasik Tetris Şampiyonası'nda 7 kez dünya şampiyonu Jonas Neubauer'i yenen 16 yaşındaki Joseph Saelee şampiyon oldu.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Pazar günü, 2018 Dünya Klasik Tetris Şampiyonası ABD’nin Portland şehrinde gerçekleştirildi. 7 kez dünya şampiyonu olan Jonas Neubauer ile 16 yaşındaki Joseph Saelee’yi karşı karşıya getiren mücadelede genç oyuncu şampiyonluğu elde eden taraf oldu. Popüler sporlardan örnek verecek olursak bu durum, Naomi Osaka’nın şampiyonluk maçında Serena Williams’ı yenmesi gibi bir durumdu.

Aşağıdan Saelee’nin şampiyonluğu elde ettiği anı izleyebilirsiniz:

Klasik Tetris Dünya Şampiyonası 2010’dan bu yana gerçekleştiriliyor. Geçtiğimiz 8 yılda Jonas Neubauer 7 şampiyonluk bir de ikincilik elde etmişti. Bu sene de favori olarak görülen Neubauer, ikinci kez ikincilikte kalmış oldu. Saelee ise şampiyonluk ödülü olarak 1000 Dolar kazandı.

Eğlence için oynadığımız Tetris’in bu seviyede oynandığını görmek kendinizi yeteneksiz hissetmenize sebep olabilir ama bu insanlarla kendinizi karşılaştırıp yeteneklerinize haksızlık etmeyin. Profesyonel oyuncular insan üstü karar alma yeteneklerine ve reflekslere sahipler. Dünyanın en iyi iki oyuncusunu yan yana izlemek gerçekten özel bir şey izlediğinizi hissetmenize sebep oluyor.

Kaynak: CNET

Pazar günü, 2018 Dünya Klasik Tetris Şampiyonası ABD'nin Portland şehrinde gerçekleştirildi. 7 kez dünya şampiyonu olan Jonas Neubauer ile 16 yaşındaki Joseph Saelee'yi karşı karşıya getiren mücadelede genç oyuncu şampiyonluğu elde eden taraf oldu. Geçtiğimiz 8 yılda Jonas Neubauer 7 şampiyonluk bir de ikincilik elde etmişti. Bu sene de favori olarak görülen Neubauer, ikinci kez ikincilikte kalmış oldu. Saelee ise şampiyonluk ödülü olarak 1000 Dolar kazandı.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği