Tesla’nın ‘köpek modu’ arızası düzeltildi

Bir Tesla kullanıcısının bildirdiği köpek modu arızası üzerine şirket, hızlı şekilde yazılım güncellemesi yaptı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Tesla, park halindeki arabadaki köpekleri serin tutmayı amaçlayan ‘köpek modu’ndaki sorunu çözmek için yazılımında güncelleme yaptı. Bir Tesla sahibi Rahul Sood adlı vatandaş, bu haftanın başlarında, arabanın havalandırmasını açtıktan sonra elle ayarlama yapmaya çalışınca köpek modunun çalışmadığını fark etti. Sood yaşadığı tecrübeyi “Köpeğimi hava 30 dereceyken uzun süre arabada bıraktığımı fark ettiğimde dehşete kapıldım.” şeklinde betimliyor. Bunun üzerine şirket CEO’su Elon Musk, Tesla’nın sorunu çözmek için çalıştığını belirten bir tweet attı. Sood da dün, yazılım güncellemelerinin bir fotoğrafını paylaştı.

Güncelleme metninde, “Köpek modu, sıcaklık hariç diğer tüm manuel klima ayarlamalarını kısıtlayacak.” cümlesine yer verildi. Güncelleme sayesinde sürücülerin köpek modunu yanlışlıkla devre dışı bırakma ihtimali kalmadı. Sood, Twitter ve Facebook üzerinden Tesla’ya teşekkür ederek sorunun bu kadar hızlı biçimde çözülmesine övgüler yağdırdı.

Kaynak: The Verge

Tesla, park halindeki arabadaki köpekleri serin tutmayı amaçlayan ‘köpek modu’ndaki sorunu çözmek için yazılımında güncelleme yaptı. Bir Tesla sahibi Rahul Sood adlı vatandaş, bu haftanın başlarında, arabanın havalandırmasını açtıktan sonra elle ayarlama yapmaya çalışınca köpek modunun çalışmadığını fark etti. Şirket kısa sürede olaya müdahale ederek sorunu düzeltti. Güncelleme sayesinde sürücülerin köpek modunu yanlışlıkla devre dışı bırakma ihtimali kalmadı. Sood, Twitter ve Facebook üzerinden Tesla’ya teşekkür etti.2 yanıt

  1. Mehmet Temel avatarı
    Mehmet Temel

    gitti guzelim site. cok uzuluyorum :(

  2. Batuhan avatarı

    Neredesiniz Serdar Bey, size ihtiyacımız var

Yorumunuz: