Tesla, değiştirilmesi gereken parçaları otomatik tespit edecek

Yeni güncelleme ile birlikte Tesla araçlar ihtiyaç duyduğu parçaları tespit edip sipariş edebilecek ya da bozulduğunda kendisine çekici çağırabilecek.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Tesla araçlarına gönderilen yeni bir güncellemede ‘anında sorun tespiti’ özelliği bulunuyor. Bu özellik aracın hangi parçalarında sorun olduğunu ve hangilerinin değişmesi gerektiğini önceden tespit edebiliyor; hatta değişecek parçaları siz servise gitmeden önce sipariş ediyor.

Araç hangi parçaların değişmesi gerektiğine karar verdikten sonra en yakın Tesla Servis Merkezi’ne ön siparişte bulunuyor. Araç sahibi daha sonra Tesla uygulaması üzerinden servise ne zaman gidileceğini belirleyebiliyor.

2018 dördüncü çeyrek gelirlerinin açıklandığı konuşmada Tesla CEO’su Elon Musk şirketin ilk önceliğinin servis operasyonlarını geliştirmek olduğunu söyledi. Şirketin tedarik zinciri etkinliği konusundaki mevcut uygulamalarını ‘aşırı aptalca’ diye nitelendiren Musk bu sürecin değişeceğinin sinyallerini vermişti.

Araç bozulduğunda kendisine çekici çağıracak

Tesla’nın yeni özellikleri arasında servis ziyareti ayarlama imkanı da bulunuyor. Tesla sahipleri uygulama üzerinden servis ziyaretlerini ayarlayabilecek. Acil durumlarda ise anında sorun tespit özelliği devreye girerek bir çekici çağırabilecek. Tesla ayrıca daha fazla tamir işini kendi bünyesinde gerçekleştirerek tamir süresini azaltmayı amaçlıyor.

Bu, tamir ihtiyacı olan bir araca hizmet vermek için ileriye dönük bir yaklaşım. Böylece araçların tamir görüp yollara geri dönme süresi azalacak. Ancak sadece bu güncelleme Tesla’nın tedarik zinciri yönetimindeki tüm problemleri birdenbire çözmek için yeterli olmayacaktır.

Kaynak: Futurism

Tesla araçlarına gönderilen yeni bir güncellemede 'anında sorun tespiti' özelliği bulunuyor. Bu özellik aracın hangi parçalarında sorun olduğunu ve hangilerinin değişmesi gerektiğini önceden tespit edebiliyor; hatta değişecek parçaları siz servise gitmeden önce sipariş ediyor. Araç sahibi daha sonra Tesla uygulaması üzerinden servise ne zaman gidileceğini belirleyebiliyor. Anında sorun tespiti özelliği aynı zamanda aracın hareket edemediği durumlarda çekici çağırabiliyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği