Tesla’dan sürpriz duyuru

Tesla CEO'su Elon Musk, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, 17 Ekim'de yeni bir Tesla ürünü tanıtılacağını duyurdu ancak ürüne dair bir bilgi vermedi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Ekim ayının Tesla ve Elon Musk için önemli bir ay olması bekleniyordu. 26 Ekim’de şirketin üçüncü çeyrek rakamları açıklanacak ve bundan iki gün sonra da Tesla ve SolarCity ortaklığının ilk ürünü olan bir güneş enerjili çatı kamuoyuna tanıtılacak. Tesla’nın ayrıca SolarCity’yi satın alması da bekleniyor.

Ancak Elon Musk’ın 9 Ekim’de attığı bir tweet, Tesla için açıklamaların erken başlayacağını duyurdu. Daha önceden belirlenen açıklamalara bir yenisini ekleyen Elon Musk tweet’inde “(Kimse beklemiyordu ama) ayın 17’sinde yeni bir Tesla ürünü tanıtacağız. Bunu ayın 28’indeki Tesla/SolarCity tanıtımı takip edecek” dedi.

Enerji depolama ünitesi

Bu ürünün ne olabileceği konusunda net bir bilgi yok. Ancak Elon Musk, daha önce Tesla’nın bu yılın sonuna doğru, evlerde güneş enerjisinin depolanması için Powerwall ve Powerpack adlı cihazlar üreteceğini duyurmuştu. Bu cihazların tanıtımı, güneş enerjili çatı projesinin tanıtımına yakın bir tarihe alınmış olabilir.

Musk ikinci çeyrek rakamlarından bahsederken “İnsanlar bu ürünü gördüklerinde oldukça etkileyici olacak. Bu yüzden bu noktadan itibaren büyümemizin katlanarak artacağına inanıyorum. Bence gerçekten bomba etkisi yaratacak” diyerek enerji depolama ünitesine duyduğu güveni dile getirmişti.

Tesla Autopilot güncellemesi

Bir başka ihtimal de daha önce Elektrek tarafından açıklanan, Tesla’nın yarı otonom sürüş sistemi Autopilot’ın yeni sürümü Autopilot 2.0’ın açıklanması olabilir. Musk bu sistemin tamamıyla otonom hale gelebilmesi için öncelikle ciddi donanım değişikliklerine ihtiyaç duyulduğunu belirtmişti. Bu donanım güncellemesinde araca eklenecek yeni kameralar ve radarlar olduğu ifade edilmişti. Böylece aracın çevresindeki nesneleri daha iyi algılayabilmesi sağlanacak.

Şimdilik Tesla ve Elon Musk’ın açıklamaları konusunda sadece tahminler ortada dolaşıyor. Önümüzdeki hafta gerçekleşecek etkinlikte yeni ürünün ne olduğunu hep birlikte göreceğiz.

Kaynak: Recode

Bu ay içinde hem üçüncü çeyreğe dair rakamları hem de Tesla ve SolarCity ortaklığıyla geliştirilen güneş enerjili çatı projesini açıklayacak olan Tesla, 17 Ekim'e yeni bir açıklama daha sıkıştırdı. Elon Musk'ın Twitter'dan duyurduğu açıklamanın hangi ürün hakkında olacağı bilinmiyor ancak şirketin evlerde güneş enerjisini depolamak için kullanılacak Powerwall ve Powerpack adlı ürünleri tanıtabileceği düşünülüyor. Tanıtılacak ürün Tesla otomobillerin otomatik pilotu Autopilot'ın yeni sürümü de olabilir.

1 Yorum

  • Enerji sorunu çözülüyor, bunun dışında 10 yıl içinde soğuk füzyon da hayatımıza girebilir.

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği