Tesla üretimi hızlandırmak için renk seçeneklerini azaltıyor

Tesla Model 3 üretimini daha hızlı gerçekleştirmek için Silver Metallic ve Obsidian Black renk seçeneklerini rafa kaldırma kararı aldı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Tesla’nın Silver Metallic ya da Obsidian Black renk seçeneklerini tercih etmeyi planlayanlara Elon Musk’tan kötü haber geldi. Şirket üretimi hızlandırmak adına bu renk seçeneklerini kaldırma kararı aldı. Bu renkler özel taleple hala tercih edilebilecek ancak bu durumda kullanıcıların 1500 Dolar daha fazla ödeme yapması gerekecek.

Diğer renk seçenekleri yine sunulmaya devam edecek. Tesla’nın imza kırmızı rengi de hala tercih edilebilen renkler arasında. Bu renk seçeneği de aslında üretimi yavaşlatan etmenlerden birisi. Ayrıca Elon Musk şirketin birden fazla katmanlı renk için bütün boya atölyesini kapatması gerektiğini ve kırmızı boyanın ardından fabrikanın camlara sıçrayan kırmızı boyayla birlikte “Dexter’ın bir bölümü” gibi göründüğünü söyledi.

Amaç satışları artırmak

Tesla’nın azalan renk seçenekleri şirketin yaz satış rakamlarını artırmak için yaptığı son hamleyi temsil ediyor. Şirket yaz satışlarını artırmak için daha önce de anında teslim Model 3 seçeneği sunmuş ve çadıra benzer bir üretim bölümü açmıştı. Her durumda hedef belli: Tesla satışı artırma hedeflerini yerine getirmek ve kayıplarını durdurmak istiyor. Bunun için gerekirse müşterilerin bazı beklentilerini boşa çıkarmayı da göze alıyor.

Kaynak: Engadget

Tesla'nın Silver Metallic ya da Obsidian Black renk seçeneklerini tercih etmeyi planlayanlara Elon Musk'tan kötü haber geldi. Şirket üretimi hızlandırmak adına bu renk seçeneklerini kaldırma kararı aldı. Bu renkler özel taleple hala tercih edilebilecek ancak bu durumda kullanıcıların 1500 Dolar daha fazla ödeme yapması gerekecek.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği