Tesla Model 3, 31 Mart’ta geliyor

Tesla’nın genel tüketiciye yönelik ilk otomobili Model 3, 31 Mart’ta yapılacak etkinlikle görücüye çıkacak. Hedef bu sayede kara geçebilmek.

Yayın tarihi:

Haber Özeti

Tam Sürüm

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla yeni otomobili Model 3’ü bu ayın sonunda tanıtacak. Eski lüks Tesla otomobillere göre çok daha düşük bir fiyata, 35bin dolara (yaklaşık 100 bin TL) satılacak olan yeni model ile ilgili hiç bir bilgi paylaşılmadı.

Davetiye ile katılınabilen tanıtım etkinliğinin ‘Güney Kaliforniya’da bir yerde olacağı söylenirken tam olarak net bir konum belirtilmedi. Davetiye ile etkinliğe katılım hakkı kazananlara, etkinliğe en yakın hava alanının Los Angeles Uluslararası Hava Alanı olduğu bildirildi.

Capture

Tesla’nın diğer modelleri tek şarjla 350 ila 480 km yolculuğa imkan verirken, yeni modelin 300 km ile sınırlı olması bekleniyor. Tesla bu araçla birlikte ilk kez aile otomobili pazarına giriş yapıyor. Bu yeni modelin satışlarının ne kadar olacağı, şirketin sahibi Elon Musk için çok önemli. Çünkü Tesla şimdiye kadar ürettiği lüks otomobillerden kar üretmeyi başaramadı. Bu yeni model için batarya üreten ve 5 milyar dolar harcanarak Nevada’da kurulan dev fabrikanın geleceği de Model 3’e gelecek olan talebe göre şekillenecek.

31 Mart’tan itibaren Tesla mağazalarından yeni model için 1000 dolar ön ödeme yapılarak rezervasyon yapılabilecek. Online rezervasyonlar da 1 Nisan’dan itibaren başlayacak. Tesla ilk Model 3’leri 2017’nin sonuna doğru teslim etmeyi planlıyor.

Tesla yeni aile otomobili Model 3’ü 31 Mart’ta yapılacak bir etkinlikle tanıtacak. Otomobilin özelliklerine ya da etkinliğe dair herhangi bir detay kamuoyuyla paylaşılmadı. Şirket bu yeni model ile birlikte satışların katlanarak artmasını ve ilk kez kar etmeyi amaçlıyor.Bir yanıt

Yorumunuz: