Tesla iflasın eşiğinden dönmüş

Elon Musk, Tesla’nın bahar ve yaz aylarında Model 3 üretim hedeflerini yetiştirmek için çalışırken iflasın eşiğine geldiğini söyledi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Axios tarafından yapılan ve HBO’da yayımlanan bir röportajda Elon Musk, bu yıl bir ara Tesla’nın iflasın eşiğine geldiğini söyledi. Musk şirketin bahar ve yaz aylarında Model 3 üretimi aşamasında ‘deli gibi para yediğini’ söyledi. Şirketin iflas etmesine tek rakamlı haftalar kaldığını söyleyen Musk bu gerçekleşmeden Model 3 üretim hedefine ulaşıldığını belirtti.

Pazar günü yayımlanan röportajda “Tesla Model 3 üretimi sırasında gerçekten ölümle yüzleşti” diyen Musk “Şirket deli gibi para yiyordu ve bu sorunları çok kısa süre içinde çözmezsek iflas edecektik. Ve sorunların çözülmesi aşırı derecede zordu.” diyor.

“Durmadan çalıştım”

Musk bu dönemde hiç durmadan çalışmak zorunda kaldığını ve bunun çok acı verici olduğunu söylüyor. “Beynime ve kalbime acı veriyordu. Çok sancılıydı.” diyen Musk “Hiç kimseye tavsiye etmiyorum. Ben yaptım çünkü yapmasaydım Tesla’nın iflas etme ihtimali çok yüksekti.” diyor.

Musk ayrıca çalışma temposu ile ilgili olarak “Çalışma şartları çok daha kolay olan yerler de var ama hiç kimse haftada 40 saat çalışarak dünyayı değiştirmedi. Zaten sevdiğin işi yaptığında (genellikle) çalışıyormuş gibi hissetmiyorsun.” ifadelerini kullandığı tweet’ler attı.

Kaynak: CNBC

Axios tarafından yapılan ve HBO’da yayımlanan bir röportajda Elon Musk, bu yıl bir ara Tesla’nın iflasın eşiğine geldiğini söyledi. Musk şirketin bahar ve yaz aylarında Model 3 üretimi aşamasında ‘deli gibi para yediğini’ söyledi. Şirketin iflas etmesine tek rakamlı haftalar kaldığını söyleyen Musk bu gerçekleşmeden Model 3 üretim hedefine ulaşıldığını belirtti. Musk şirketi bu durumdan kurtarmak için hiç durmadan çalıştığını ve bu kadar çalışmanın kendisine acı verdiğini ifade etti.

Etiketler:Yorumunuz: