Tersane vincinde lüks süit

Amsterdam limanında yer alan ve 1979 yılından beri kullanılmayan tersane vincine lüks bir süit inşa edildi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Bir vincin iskeletine inşa edilen bu daire, uzun ve ilginç bir denizcilik tarihine sahip Amsterdam limanını eşsiz biçimde deneyimleme fırsatı sunuyor. Figee Crane 2868 olarak bilinen vinç, kendinden önceki vinçler İkinci Dünya Savaşı’nda tahrip edildiği için kullanılmaya başlanmıştı. 1979 yılına kadar da kullanıldı.

‘The Yays – Crane Apartment’ lüks konaklama için biraz tuhaf gelebilir ancak gezginlerin giderek daha fazla yenilik ve alternatif tecrübe aradığı bir dünyada talep görmesi gayet muhtemel görünüyor. Bu proje, uzun yıllardır kullanılmayan ve kaderi belirsiz halde öylece bekleyen vinci alışılmışın dışında bir biçimde ele alarak yeniden kullanılmasını sağladığı için bir alkışı hak ediyor. Vincin son operatörü otelin açılış töreninde konuştu ve eski yapının yeniden hayat bulduğunu gördüğüne ne kadar sevindiğini dile getirdi.

Tasarımcı Edward van Vliet, bu küçük kabinin eski parçalarını restore ederek ve tamamen yeni parçalar ekleyerek hem lüks hem de biraz sıra dışı bir alan yarattı. Yays Concierged Boutique Apartments tarafından yönetilen otel, konaklayanlara şehrin KNSM Adası‘ndan eşsiz manzaralar sunan geniş endüstriyel pencerelere sahip.

Yays Concierged Boutique Apartments CEO’su Peter Heule “Eski Figee Crane 2868’e yeniden hayat verip işletme onuruna sahip olduğumuz için mutluyuz. Vinç, meşhur tasarımcı Edward van Vliet tarafından incelikli şekilde restore edilmesinin ardından yeniden eski yerine getirildi. Bizler Amsterdam’ın gelişimine bu şekilde katkıda bulunmak istiyoruz. İlk misafirlerimizi karşılamayı ve bu eşsiz tecrübeyi onlara sunmayı dört gözle bekliyoruz.” dedi.

Kaynak: Design Boom

Amsterdam limanındaki bir tersane vincinin iskeletine lüks bir süit inşa edildi. Figee Crane 2868 olarak bilinen vinç, 1979 yılına kadar kullanıldı. Tasarımcı Edward van Vliet, bu küçük kabinin eski parçalarını restore ederek ve tamamen yeni parçalar ekleyerek hem lüks hem de biraz sıra dışı bir alan yarattı. Yays Concierged Boutique Apartments tarafından yönetilen otel, konaklayanlara şehrin KNSM Adası'ndan eşsiz manzaralar sunan geniş endüstriyel pencerelere sahip.

1 Yorum

  • Orijinal haberdeki manşet ve liman fotoğraflarını kullanmadığınız için hiç bir şey anlaşılmıyor. Vinç nerede:))

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği