Telefonu yanınıza almayı unutunca haber veren ceket

Google ve Levi's'ın geliştirdiği akıllı ceket Jacquard, telefonunuzu unuttuğunuzda yanıp sönen ışığı ve titreşimlerle sizi uyarıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Google ve Levi’s’ın geliştirdiği akıllı ceket Jacquard, telefonunuzu unuttuğunuzda sizi uyarıyor. Akıllı ceketin ‘Always Together‘ (Daima Birlikte) özelliği sayesinde ceket telefondan belli bir mesafeden daha fazla uzaklaşırsa uyarı veriyor. Bu durumda ceketin kolundaki uyarı ışığı yanıp sönüyor ve titreşimle sahibini bilgilendiriyor. Aynı şekilde akıllı telefon da ceketin fazla uzakta olduğunu belirten bir bildirim gösteriyor.

Jacquard adlı akıllı ceket daha önce, telefonumu bul özelliğine sahipti. Bu özellik sayesinde, telefonunuzu bulamadığınızda ceketten gönderilen sinyalle telefonun son seste çalmasını sağlayabiliyorsunuz.

Başka özellikleri de var

Akıllı ceket ayrıca telefonda çalan müziği kontrol etmek ve Google Maps üzerindeki navigasyon noktaları ile ilgili bilgi vermek için de kullanılabiliyor. Bu yıl içinde cekete gelen başka bir güncelleme sayesinde araç paylaşım uygulaması uyarıları ve harita üzerinde bir noktayı kaydetme gibi özellikler de cekete eklenmişti.

Tüm bu özelliklerin değeri sizin için nedir bilemiyoruz ama Levi’s bu ceket için 350 Dolar istiyor.

Kaynak: The Verge

Google ve Levi's'ın geliştirdiği akıllı ceket Jacquard, telefonunuzu unuttuğunuzda sizi uyarıyor. Akıllı ceketin 'Always Together' (Daima Birlikte) özelliği sayesinde ceket telefondan belli bir mesafeden daha fazla uzaklaşırsa uyarı veriyor. Bu durumda ceketin kolundaki uyarı ışığı yanıp sönüyor ve titreşimle sahibini bilgilendiriyor. Aynı şekilde akıllı telefon da ceketin fazla uzakta olduğunu belirten bir bildirim gösteriyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği