Telefon da şarj edebilen kablosuz lamba

Rise adlı lamba hem telefonunuzu şarj edebiliyor hem de sizi dijital bir gün doğumuyla birlikte uyandırabiliyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Layer adlı şirketin Nolii markası için geliştirdiği ilk kablosuz teknoloji ürünü telefonunuzu şarj edebilen ve dijital gün doğumu özelliği bulunan bir çalar saat. Rise adı verilen ürün zemininde bulunan batarya sayesinde 12 saate kadar ışık verebiliyor. Bir cihazı üzerindeki kablosuz şarj yatağında, kablosuz olarak şarj edebilen Rise, ayrıca iki USB girişi sayesinde iki cihazı daha şarj edebiliyor.

Lamba ile birlikte tabletler ve akıllı telefonlarda kullanılmak üzere bir uygulama sunuluyor. Uygulama üzerinden lambanın ışığı ayarlanabiliyor ya da dijital gün doğumu alarmı kurulabiliyor. Bu alarm, lambanın ışığını yavaş yavaş artırarak güneşin doğuşunu taklit ediyor.

Layer “Bu özellikleri sayesinde Rise evde işlevsel bir merkez konumunu üstleniyor ve her an atmosferi değiştirebilmenizi sağlıyor.” diyor. Tasarımcı Benjamin Hubert’in stüdyosu Layer bu ürün için Asad Hamir adlı teknoloji girişimcisiyle iş birliği yaptı. Amaçları teknoloji pazarını karmaşık ve bozuk kablolardan kurtarmak. Aslında bir dizi aksesuar geliştirdiler ancak Rise, bu iş birliğinin ortaya çıkardığı ilk teknolojik ürün.

Dışarıda kullanılabiliyor

Minimal lamba hafifçe kaplanmış camdan yapıldı ve üzerinde mat plastik detaylar bulunuyor. Hem hafif hem de su geçirmez olması, ürünü hem içeride hem dışarıda kullanılabilir yapıyor. Kullanıcılar lambanın tabanında bulunan butona basarak hem parlaklığı ayarlayabiliyor hem de lambayı açıp kapatabiliyor. Lamba prizden çıkarıldığında, üzerindeki led ışıklar batarya seviyesini gösteriyor.

Rise üç farklı renkte sunuluyor: beton grisi ve çivit mavisi, yosun yeşili ve nane yeşili, deniz kabuğu ve şeftali.

Kaynak: DeZeen

Layer adlı şirketin Nolii markası için geliştirdiği ilk kablosuz teknoloji ürünü telefonunuzu şarj edebilen ve dijital gün doğumu özelliği bulunan bir çalar saat. Rise adı verilen ürün zemininde bulunan batarya sayesinde 12 saate kadar ışık verebiliyor. Bir cihazı üzerindeki kablosuz şarj yatağında, kablosuz olarak şarj edebilen Rise, ayrıca iki USB girişi sayesinde iki cihazı daha şarj edebiliyor. Lamba ile birlikte tabletler ve akıllı telefonlarda kullanılmak üzere bir uygulama sunuluyor. Uygulama üzerinden lambanın ışığı ayarlanabiliyor ya da dijital gün doğumu alarmı kurulabiliyor. Bu alarm, lambanın ışığını yavaş yavaş artırarak güneşin doğuşunu taklit ediyor. Suya dayanıklı ve hafif yapısıyla lamba dışarıda da kullanılabiliyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği