Teknolojik kahve sehpası

Kablosuz şarj özelliği, mini buzdolabı ve Google Home akıllı ev asistanı barındıran teknolojik bir sehpa geliştiriliyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Evlerimizdeki kahve sehpalarının teknolojik bir değişime uğrayabileceği aklınıza gelir miydi?

Şu anda kitle fonlaması sürecinde olan Coosno adlı sehpada mini buzdolabı, ses kontrolü, Google Home gibi teknolojiler mevcut. Coosno, iki adet mobil cihazı kablosuz şekilde ya da iki USB yuvasıyla kablolu şekilde şarj edebiliyor. Dolayısıyla sehpayı da elektrik prizine takmak gerekiyor.

Müzik dinlemek istediğinizde müziği akıllı telefonunuzdan Coosno’nun altı hoparlörlü Bluetooth stereo sistemine aktarabiliyorsunuz. Bir şeyler içmek istediğinizde, ses komutuyla masanın mini buzdolabını açabiliyorsunuz. Bu durumda masanın üst kısmı yukarı doğru kalkıyor ve içindeki yuvarlak döner platform açığa çıkıyor.

Google Home teknolojisiyle gelen Coosno, “Bugün hava nasıl?” gibi sorularınızı cevaplayabiliyor. Eğer ses komutuyla uğraşmak istemezseniz iOS/Android uygulamasını kullanarak buzdolabını açma/kapatma, çalan müziği kontrol etme, farklı LED ışığı modelleri seçme gibi işlemleri yapabilirsiniz. Masada bir de kumandaları, dergileri vb. koymak için çekmece bulunuyor.

Ev ve bar modelleri var

Indiegogo kampanyasıyla bu zamana dek 165 bin Dolar’dan fazla bağış alan Coosno’nun iki farklı boyutu var. Eğer şimdi bağış yaparsanız küçük olan ev modelini 299 Dolar’a alabiliyorsunuz. Bu modelin perakende satış fiyatı 799 Dolar olacak. Büyük bar modelinin perakende satış fiyatı ise 999 Dolar olacak. Bu model için şimdi bağış yaparsanız 399 Dolar ödemeniz gerekiyor. Planladığı hedefe ulaşması halinde Coosno’nun dağıtımı 2020’nin Şubat ayında başlayacak gibi görünüyor.

Kaynak: New Atlas

Indiegogo kampanyasıyla bağış toplayan akıllı sehpa Coosno, kahve sehpası gibi basit eşyaların bile teknolojik gelişmelere açık olduğuna işaret ediyor. Bu akıllı sehpa, bir adet mini buzdolabı; ses komutu; kablolu/kablosuz şarj özelliği; Google Home akıllı ev asistanı gibi teknolojilerle donatıldı. Ses komutu veya akıllı telefon uygulaması kullanarak sehpanın içindeki buzdolabını açabiliyor; telefonunuzda çalan müziği sehpaya aktarabiliyor; Google Home kullanarak yapabildiğiniz her şeyi yapabiliyorsunuz. Şu ana dek 165 bin Dolar'dan fazla bağış toplamayı başaran Coosno'nun ev ve bar modeli olmak üzere iki farklı boyutu mevcut. Eğer şimdi bağış yaparsanız küçük olan ev modelini 299 Dolar'a alabiliyorsunuz. Bu modelin perakende satış fiyatı 799 Dolar olarak belirlendi.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği