LG’nin kıvrılabilen televizyonu bu yıl içinde satışa sunulacak

LG'nin yeni 65 inçlik 4K çözünürlüklü OLED televizyonu, kullanılmadığı zaman kıvrılarak sehpa ünitesinin içine saklanabiliyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

LG geçtiğimiz yıllarda bahsettiği kıvrılabilen ekran teknolojisini sonunda bir televizyona dönüştürdü. CES 2019 fuarında tanıtılan cihaz normalde bir sehpa gibi görünüyor. Televizyon izlemek istediğinizde kumandadan televizyon tuşuna basıyorsunuz ve sehpanın içinden bir televizyon çıkıyor. 65 inçlik televizyonun yaklaşık 20 cm yüksekliğindeki sehpaya sığabilmesi için LG televizyonu kıvrılabilen OLED ekrandan imal etti. Böylece televizyon kullanılmadığı zamanlarda kıvrılıp rulo haline gelerek sehpanın içine girebiliyor.

2019’un ikinci yarısında satışa sunulacak

Signature Series OLED TV R olarak adlandırılan televizyon, sehpa ünitesi ve Dolby Atmos ses sistemi ile birlikte bir set olarak satılıyor. LG kıvrılabilen televizyonu bu yılın ikinci yarısında satışa sunacağını söylüyor. 4K çözünürlüklü OLED ekranlı televizyonun fiyatı henüz belirlenmiş değil ancak LG’nin en pahalı ürünü olmaya aday olduğunu söyleyebiliriz. (Bu alanda 8K çözünürlüklü OLED televizyonla yarışabilir).

LG televizyonun 50 bin kez açılıp kapanmaya dayanıklı olduğunu söylüyor. Yani günde 8 kere açıp kapatırsanız televizyonu 17 yıl boyunca sorunsuz kullanabilirsiniz.

Farklı modlarda kullanılabiliyor

Kıvrılabilen televizyon ayrıca ekranın çeyreğini kullandığı ‘line view’ adlı bir modda da çalıştırılabiliyor. Bu şekilde kullanıldığında ekranda saat, hava durumu ve fotoğraflar görüntülenebiliyor. Ses sistemi ise televizyondan bağımsız olarak, Bluetooth bağlantısı ile kullanılabiliyor. Dilerseniz televizyondan bir medyayı açıp daha sonra televizyonu kıvırarak sadece sesini de dinleyebilirsiniz.

Kaynak: CNET

LG'nin yeni 65 inçlik 4K çözünürlüklü OLED televizyonu, kullanılmadığı zaman kıvrılarak sehpa ünitesinin içine saklanabiliyor. Signature Series OLED TV R olarak adlandırılan televizyon, sehpa ünitesi ve Dolby Atmos ses sistemi ile birlikte bir set olarak satılıyor. LG kıvrılabilen televizyonu bu yılın ikinci yarısında satışa sunacağını söylüyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği