Tarihin en garip e-ticaret vakası

Amazon’dan dört adet saklama kutusu sipariş eden bir çiftin kargosundan yaklaşık 30 kilo esrar çıktı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Florida’da yaşayan bir çift, Amazon’dan 4 plastik saklama kabı sipariş etti. Eve gelen kargoyu taşırken dahi bir gariplik olduğu ortadaydı zira paket boş kutulardan beklenemeyecek kadar ağırdı. Çünkü kutuların yaklaşık 30 kilo esrar ile doluydu. Kutuları açar açmaz yayılan keskin kokunun ardından polise haber verildi. Emniyet yetkilileri konuyla ilgili inceleme başlattı. Çift evlerine zorla girmeye kalkan olur endişesiyle birkaç gün başka bir yerde konaklamak zorunda kaldı.

Konuyla ilgili 1 ay boyu e-posta aracılığıyla Amazon ile görüşen çift herhangi bir üst düzey yetkiliyle ulaşamadı. Sonunda site “Şu an elimizden hiçbir şey gelmiyor.” mesajıyla birlikte kendilerine 150 Dolar’lık bir hediye çeki verdi.

Müşteriler, tek beklentilerinin bir özür ve açıklama olduğunu söylüyor. Orlando Emniyeti şu ana kadar kimsenin tutuklanmadığını fakat soruşturmanın yoğun şekilde devam ettiğini açıkladı. Amazon, müşteri hizmetleri ise ekibinin mağdur çift ile bizzat görüştüğünü ve olayın araştırılması için hukuki yaptırımlar uygulanacağını belirtti.

Kaynak: Palm Beach Post

Amazon’dan dört adet saklama kutusu sipariş eden bir çiftin kargosundan yaklaşık 30 kilo esrar çıktı. Çift, evlerine gelen kargoyu taşırken bir gariplik olduğunu sezdi zira kutular dört adet boş kutudan beklenemeyecek kadar ağırdı. Yaklaşık bir ay boyunca e-posta aracılığıyla Amazon’la görüşen çift, herhangi bir üst düzey yetkiliyle iletişim kuramadıklarını söylüyor. En son da, “Şu anda elimizden hiçbir şey gelmiyor.” mesajıyla birlikte kendilerine 150 Dolar’lık bir hediye çeki verildi. Müşteriler, tek beklentilerinin bir özür ve açıklama olduğunu söylüyor. Orlando polisi, şu ana kadar kimsenin tutuklanmadığını fakat soruşturmanın yoğun şekilde devam ettiğini açıkladı. Amazon, müşteri hizmetleri ekibinin mağdur çift ile bizzat görüştüğünü ve olayın araştırılması için hukuki yaptırımlar uygulanacağını belirtti.

Etiketler:Yorumunuz: