Tabletlere farklı bir bakış: Lenovo Yogabook

Lenovo'nun 2'si 1 arada tablet bilgisayarı Yoga Book, bu tarz cihazlardan beklenebilecek tüm özellikleri ince tasarım ve uzun pil ömrüyle birlikte sunuyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Lenovo’nun 2’si 1 arada tablet bilgisayarı Yoga Book, bu tarz cihazlardan beklenebilecek tüm özellikleri sunuyor. Mobil bir cihaza göre oldukça fazla özelliğe sahip olan Yoga Book, bu kadar fazla özelliğe rağmen uzun pil ömrü ve ince tasarımıyla dikkat çekiyor.

Yoga Book’a özel Android ya da Windows işletim sistemi ile kullanıma sunulan cihaz; internette gezinmek, video izlemek, not almak ve notları düzenlemek, çizim yapmak, fotoğraf ve video kaydı gibi pek çok özelliğe sahip. Tabii ki, yükleyeceğiniz yazılımlarla cihazı çok farklı amaçlarla da kullanmak mümkün.

Yok olan klavye

2’si 1 arada cihazlar, katlanarak tablet ya da dizüstü bilgisayar olarak kullanılabiliyor. Yoga Book bu özelliği bir adım ileriye taşıyor. Cihazı tablet gibi kullanmak istiyorsanız ve klavyeye ihtiyaç duymuyorsanız, cihazın klavyesi tamamen kaybolabiliyor. Hologram gibi çalışan klavye alanı, dilediğiniz anda üzerine çizim yapabileceğiniz ya da yazı yazabileceğiniz bir alana dönüşüyor.

Çizim yapmak ve yazı yazmak da oldukça kolay. Tek yapmanız gereken klavye alanına bir kağıt koymak ve bilgisayarla birlikte gelen, gerçek mürekkepli kalemi kullanarak kağıda yazmaya başlamak. Yoga Book, kağıda yazdığınız yazıları ve çizdiğiniz şekilleri anında yan taraftaki ekrana dijital olarak aktarıyor. Böylece notlarınızı ve çizimlerinizi dilediğiniz şekilde düzenleyip, istediğiniz kişilerle paylaşabiliyorsunuz. Yoga Book, kağıda yazmanın basitliğini, dijital ortamın esnekliği ile birleştiriyor.

İnce tasarım, uzun pil ömrü

İnce tasarımıyla dikkat çeken bilgisayar, 180 derece açıldığında kalınlığı sadece 4,05 milimetre oluyor. 690 gramlık ağırlığıyla kolay taşınabilen bir cihaz olan Yoga Book 13 saat boyunca kullanılabilen pili ile de ihtiyaç duyduğunuz her an yardımınıza koşmaya hazır bir şekilde bekliyor. Pil ömrünün uzun olmasını sağlayan özelliklerden birisi de düşük güç tüketimli Intel Atom işlemci.

Yoga Book kullanıcılarına her alanda en iyi deneyimi sunmak için geliştirilmiş. Dizi ya da film izlemek isteyen kullanıcılar, böyle küçük bir cihazdan beklenmeyecek bir performansla karşılaşıyor. Full HD ekranı ve Dolby Atmos ses sistemi ile Yoga Book, video izlemeyi de oldukça keyifli bir hale getiriyor.

Yoga Book’un Android modeli 499 Dolar’a satışa sunulurken Windows modeli ise 549 Dolar’dan satışa çıktı.

Kaynak: Lenovo

Lenovo'nun 2'si 1 arada tablet bilgisayarı Yoga Book, bu tarz cihazlardan beklenebilecek tüm özellikleri sunuyor. Mobil bir cihaza göre oldukça fazla özelliğe sahip olan Yoga Book, bu kadar fazla özelliğe rağmen uzun pil ömrü ve ince tasarımıyla dikkat çekiyor. Yoga Book'a özel Android ya da Windows işletim sistemi ile kullanıma sunulan cihaz; internette gezinmek, video izlemek, not almak ve notları düzenlemek, çizim yapmak, fotoğraf ve video kaydı gibi pek çok özelliğe sahip. Tabii ki, yükleyeceğiniz yazılımlarla cihazı çok farklı amaçlarla da kullanmak mümkün.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği