StumbleUpon artık Mix bünyesinde hizmet verecek

16 yıldır internette içerik keşfetmek isteyenlere hizmet veren StumbleUpon'un yeni adresi mix.com olacak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

16 yıldır internette içerik keşfetmek isteyenlere hizmet veren StumbleUpon‘un yeni adresi Mix.com olacak. StumbleUpon’un kurucusu Garrett Camp, blogu üzerinden yaptığı açıklamada StumbleUpon’dan öğrendikleri dersleri uygulayacakları yeni bir içerik keşif platform oluşturmaya karar verdiklerini söyledi. Mix.com semantik kişiselleştirme ile sosyal öneri sistemlerini bir arada kullanarak, ziyaretçilerine kişisel içerikler önermeye çalışacak.

Camp, StumbleUpon’un sosyal medya, haber akışı, beğenme butonu gibi kavramlardan önce hayata geçtiğini ve bu dönemde 40 milyon kişiye hizmet verdiğini belirterek artık yeni bir adım atmaya karar verdiklerini söylüyor. “StumbleUpon kurulduğundan bu yana internet erişimi olan kişi sayısı 10 katına çıktı.” diyen Camp “StumbleUpon’dan basitliğin ve tesadüfen güzel bir şeylerle karşılaşmanın öneminin yanı sıra sadece beğen butonuna basmak yerine bağlamsal kürasyonun da aynı derecede önemli olduğunu öğrendik.” ifadelerini kullandı.

Profili taşımak çok kolay

Mix.com’un da tanıdığımız ve güvendiğimiz kişiler tarafından geliştirildiğini söyleyen Camp burada kullanıcıların anlamlı koleksiyonlar oluşturarak içerikleri düzenlemesinin çok daha kolay olacağını söylüyor. Uzun süren istişarelerin ardından Mix’e odaklanmaya karar veren ekip StumbleUpon’u da Mix bünyesine taşıyacak. Kullanıcılar StumbleUpon’daki favorilerini, ilgi alanlarını ve etiketlerini kolayca Mix’e taşıyabilecek.

Kendisinin de StumbleUpon’un önemli bir kullanıcısı olduğunu ifade eden Camp yeni platformun, daha önce aramayı dahi akıl edemediğimiz önerilerle karşımıza çıkacağını söylüyor ve takipçilerini Mix.com‘u ziyaret etmeye davet ediyor.

Kaynak: Medium

16 yıldır internette içerik keşfetmek isteyenlere hizmet veren StumbleUpon'un yeni adresi mix.com olacak. StumbleUpon'un kurucusu Garrett Camp, blogu üzerinden yaptığı açıklamada StumbleUpon'dan öğrendikleri dersleri uygulayacakları yeni bir içerik keşif platform oluşturmaya karar verdiklerini söyledi. Mix.com semantik kişiselleştirme ile sosyal öneri sistemlerini bir arada kullanarak, ziyaretçilerine kişisel içerikler önermeye çalışacak.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği