Stripe, Bitcoin ile ödeme seçeneğini iptal ediyor

Stripe CEO’su Patrick Collison.
Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul eden ilk şirketlerden Stripe, bu fikrinden vazgeçti.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Büyük online ödeme platformlarından Stripe, dört yıl önce Bitcoin ile ödemeyi ilk kabul eden şirket olmuştu. Ancak dört yılda çok şey değişti.

Şirketin salı günü yaptığı açıklamaya göre kripto paralar kendi popülerliklerinin kurbanı oldu. İşlem sürelerinin uzaması bazen hataya sebebiyet verebiliyor ve işlem ücretlerinin aşırı yükselmesi şirketin kripto paraların günlük işlemlerde kullanılmasının önündeki engel olarak görülüyor.

Stripe’tan Tom Karlo ise şunları söyledi: “Bitcoin fiyatlarındaki dalgalanmalar nedeniyle transfer tamamlandığında yanlış miktarda işlem yapılmış olabiliyor. Düzenli Bitcoin işlemleri yapmak için gerekli olan meblağ ise banka ücretleri kadar pahalı olabiliyor.”

Kimsenin kullanmadığı para birimini işlemlerde kullanmanın mantıksız olduğunu söyleyen şirket, ödeme yöntemi olarak Bitcoin kullanımın son tarihini 23 Nisan olarak belirtti.

Stripe CEO’su Patrick Collison 2014 yılında Recode’a yaptığı açıklamada ise ödeme platformlarının dünyanın her yerinden erişilebilecek bir para birimini kabul etmesinin önemli  olduğunu belirtmişti.

Kaynak: Recode

Büyük online ödeme platformlarından Stripe, dört yıl önce Bitcoin ile ödemeyi ilk kabul eden şirket olmuştu. Ancak bugünlerde fikrini değiştirdi ve ödeme yöntemleri arasından Bitcoin’i çıkardı. İşlemler için son tarih 23 Nisan.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği