Stil sahibi otonom çadır

Normal bir evde bulunabilecek eşyalara sahip olan, birkaç gün içinde kurulduğu yerden kaldırılabilen otonom bir çadır üretildi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Normal bir bina gibi görünse de, herhangi bir iz bırakmaksızın birkaç gün içinde yerinden kaldırılabilen Autonomous Tent (otonom çadır), alışkın olduğumuz çadırlara pek benzemiyor.

Otonom çadır, sıradan bir evde bulabileceğiniz eşyalara sahip. Çadırların, özel bir yemek daveti vermek için ya da yoga stüdyosu olarak kullanılması mümkün. Kullanım amacı tamamen kişiye bağlı. Çadırlar, yeryüzünde hemen hemen her yere kurulabilecek nitelikte. Cocoon ve Tipi adı verilen iki modeli olan bu çadırın fiyatı ise 100 bin ila 200 bin dolar arasında değişiyor. Cocoon, şekli itibari ile daha dar alanlarda kullanılabilirken, Tipi adlı model yüksek olduğundan geniş alanlar için daha uygun.

Autonomous-Tent-by-Harry-Gesner-5

Oldukça dayanıklı

Çadır, hızı saatte 145 kilometreye kadar olan kasırgalara karşı dayanıklı. Dış kısmı, küf ya da çürümeye dayanıklı yarı saydam bir kumaştan oluşuyor. Nispeten daha soğuk ya da daha sıcak yerlerde kullanmak üzere üretilmiş olan bir izolasyon tabakası da mevcut.

Kendi kendine yetiyor

Çadırın kurulduğu yere bağlı olarak bazı yerlerde elektrik, su, doğal gaz ya da kanalizasyon sistemi bulunabilirken, bazı uzak noktalarda bu gibi imkanlara erişim mümkün olmayabiliyor. Böyle bir şey söz konusu olduğunda ise, LED ışıklar, kompost tuvalet ve su arıtıcıları için birkaç güneş paneli kullanmak yeterli. Güneş enerjili su ısıtıcılar ise duş ve lavabo için gerekli olan suyu sağlıyor. Ayrıca gri su kazanım sistemi adı verilen bir sistem sayesinde kullandığınız sular temizlenerek yeniden doğaya kazandırılabiliyor.

Normal bir bina gibi görünen, içinde sıradan bir evde bulunabilecek eşyalar bulunan otonom bir çadır üretildi. Çadırı özel davetler vermek, kişisel ya da ticari amaçlar için kullanmak mümkün. Fiyatı 100 bin ile 200 bin dolar arasında değişen bu çadır, hızı saatte 145 km’ye kadar olan kasırgalara karşı dayanıklı. Ayrıca yeryüzünde hemen hemen her yere kurulmaya müsait olan çadırın içinde güneş enerjili su ısıtıcıları ya da güneş panelleri kullanmak mümkün.Yorumunuz: