Steve Wozniak eğitim platformu kurdu

Steve Wozniak, gençleri teknoloji alanında, sektörün ihtiyaçlarına göre eğitecek Woz U adlı bir eğitim platformu kurdu.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Steve Jobs’la birlikte Apple’ı kuran ve dünyayı değiştiren Steve Wozniak, gençleri teknoloji alanında sektörün ihtiyaçlarına göre eğitecek Woz U adlı bir eğitim platformu kurdu. Yapılan açıklamaya göre Woz U öncelikle bir çevrimiçi platform olarak eğitim vermeye başlayacak. Merkezi ABD’nin Arizona eyaletinde yer alan Woz U daha sonra dünyanın farklı noktalarındaki 30 şehirde fiziksel öğrenme merkezleri de açacak.

Başlangıçta müfredat bilgisayar destek uzmanları ve yazılım geliştiriciler yetiştirmeye odaklanacak. Daha sonra veri bilimi, mobil uygulamalar ve siber güvenlikle ilgili dersler de müfredata eklenecek.

Genç yetenekler keşfedilecek

Eğitim plaftormunun yanı sıra Woz U, teknoloji şirketlerine iş gücünü eğitme ve sürdürme imkanı sunan programlar ve abonelik tabanlı müfredatlar sunacak. Ayrıca ilk ve ortaöğretim (K-12) öğrencileri için de okul bölgelerine gönderilen bir program yer alacak. Bu program sayesinde yetenekli olduğu düşünülen öğrencilere teknoloji alanında kariyer yapmaları için öneriler sunulacak.

Tüm bunların yanında Woz U gelecekte sunacağı bir kuluçka programı ile elit teknoloji yeteneklerini belirleyip geliştirmeyi planlıyor.

Daha iyi bir dünya için

Steve Wozniak konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Hedefimiz insanlara, iş hayatında kullanabilecekleri dijital yeternekler kazandırmak. İnsanlar genellikle teknoloji tabanlı kariyerleri seçmekten çekiniyor, bunu yapamayacaklarını düşünüyorlar. Ben yapabileceklerini biliyorum ve bunun nasıl olacağını onlara göstermek istiyorum. Tüm hayatım boyunca teknoloji aracılığıyla daha iyi bir dünya kurmak ve geliştirmek için uğraştım. Eğitime her zaman saygı duydum. Şimdi Woz U zamanı ve bir daha yeni başlıyoruz.”

Woz U insanların kendilerine en uygun teknoloji alanlarını keşfetmelerine yardımcı olacak bir uygulama da sunuyor. Müfredat da buna göre belirlenecek. Şimdilik fiyatlandırma ile ilgili bir açıklama yapılmadı.

Kaynak: TechCrunch

Apple'ın kurucularından Steve Wozniak, gençleri teknoloji alanında sektörün ihtiyaçlarına göre eğitecek Woz U adlı bir eğitim platformu kurdu. Yapılan açıklamaya göre Woz U öncelikle bir çevrimiçi platform olarak eğitim vermeye başlayacak. Merkezi ABD'nin Arizona eyaletinde yer alan Woz U daha sonra dünyanın farklı noktalarındaki 30 şehirde fiziksel öğrenme merkezleri de açacak. Başlangıçta müfredat bilgisayar destek uzmanları ve yazılım geliştiriciler yetiştirmeye odaklanacak. Daha sonra veri bilimi, mobil uygulamalar ve siber güvenlikle ilgili dersler de müfredata eklenecek.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği