Wozniak: Apple yeni teknolojiler için fazla büyük

Apple'ın kurucuların Steve Wozniak, yeni teknolojiler geliştirmek için en büyük adayın Tesla olduğunu, Apple'ın bu iş için fazla büyük olduğunu söyledi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Apple’ın kurucularından Steve Wozniak, yeni teknolojiler geliştirmek için en büyük adayın Tesla olduğunu, Apple’ın bu iş için artık fazla büyük olduğunu söyledi. Bloomberg’e verdiği röportajda önümüzdeki yılların en büyük atılımları konusunda görüşlerini aktaran Wozniak, bu atılımı yapmasını beklediği şirketler arasında Apple’ı sıralamadı. Woz, Apple’ın şu anda dev bir işletme olduğunu ve bu kadar büyük şirketlerin çok riskli alanlara yatırım yapmaktan kaçındığını vurguladı.

Wozniak, “Google, Facebook, Apple Microsoft gibi dünyayı değiştiren şirketlere bakın  -Tesla da bunlara dahil. Her biri genç girişimcilerin ellerinden çıktı. Büyük şirketlerin bünyesinde gelişmediler. Küçük işletmeler daha büyük riskler alıyor ve kurucuların tek başına aldığı kararlar, başkalarının onayına gerek olmadan uygulamaya sokuluyor. Böylece başarılı ve güzel görünen teknolojiler ortaya çıkıyor.” şeklinde konuştu.

Tesla başı çekiyor

Yapay zekanın şu anda en hareketli alan olduğunu belirten Woz, önümüzdeki 5 yıl içinde hayatlarımızda en büyük etki yaratacak teknolojilerin başında otonom araçların bulunduğunu belirtti. Haliyle Woz, Tesla’yı yakın gelecekte hayatımızı değiştirmeye en yakın şirket olarak görüyor. Bir çok büyük otomotiv şirketi otonom sürüş teknolojisi üzerinde çalışsa da Wozniak en köklü değişimin en genç şirketlerden geleceğine inanıyor.

Tesla’ya olan inancını net bir şekilde ifade eden Wozniak “Bence şu anda en iyi yönde ilerleyen şirket Tesla. Çok riskli işlere çok fazla efor harcadılar. Ben oyumu Tesla’dan yana kullanıyorum.” şeklinde konuştu. Daha önce de iki farklı risk sermayedarı Marc Andreessen ve Chamath Palihapitiya da Tesla için benzer yorumlarda bulunmuş, Andreesen “2007’de iPhone Nokia için neyse bugün de Tesla otomobil üreticileri için aynı şey.” demişti.

Kaynak: 9to5Mac

Apple'ın kurucuların Steve Wozniak, yeni teknolojiler geliştirmek için en büyük adayın Tesla olduğunu, Apple'ın bu iş için artık fazla büyük olduğunu söyledi. Bloomberg'e verdiği röportajda önümüzdeki yılların en büyük atılımları konusunda görüşlerini aktaran Wozniak, bu atılımı yapmasını beklediği şirketler arasında Apple'ı sıralamadı. Woz, Apple'ın şu anda dev bir işletme olduğunu ve bu kadar büyük şirketlerin çok riskli alanlara yatırım yapmaktan kaçındığını vurguladı.

1 Yorum

  • Doğru, ancak ekonomik sıkıntı çekmeyen Apple gibi firmalar da, küçük ve idealist yetenekler için bir grup kurarak, bu grubun buluşlarından hem patent hakkına sahip olur, hem de Apple’ın ürün geliştirme açlığını giderir.

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği