Stephen Hawking uzaya gidiyor

İngiliz uzay bilimci ve fizikçi Stephen Hawking, Richard Branson’ın Virgin Galactic şirketiyle uzaya gidecek ilk turistlerden olacak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

İngiliz uzay bilimci ve fizikçi Stephen Hawking, Richard Branson’ın Virgin Galactic şirketiyle uzaya gidecek ilk turistlerden olacak. Asla Dünya’yı terk etme fırsatı olmayacağını düşündüğünü belirten Hawking, Branson’dan böyle bir teklif geldiğinde anında kabul ettiğini söylüyor. Virgin Galactic, daha önce 2009’da uzaya turist gönderme planları yapmış ancak bazı problemler ve kazaların ardından planlar ertelenmişti.

Good Morning Britain adlı televizyon programına konuk olan Hawking, “Üç çocuğum bana çok büyük bir neşe getirdi ve uzaya gidebilmek beni daha da mutlu ederdi.” şeklinde konuştu.

Siyaset hakkında görüşleri

Ünlü astrofizikçi, programda günümüz politikası hakkında da yorumlarda bulundu. Donald Trump’ı bir ‘demagog’ olarak nitelendiren Hawking, “Onun önceliği ne liberal ne de bilgili olan seçmenlerini memnun etmek.” dedi. İngiliz İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn‘i de eleştiren bilimci, “Corbyn aslında öyle olmamasına rağmen kendisinin bir radikal solcu gibi gösterilmesine izin veriyor.” dedi. Hawking yine de İşçi Partisi‘ni desteklemeye devam edeceğini belirtti.

Brexit konusunda da görüş bildiren Hawking, Brexit’in Muhafazakar Parti’nin istediği gibi izole ve içe dönük bir değişim getirmeyeceğini düşündüğünü belirtti. Politikacıları, Britanya’nın Avrupa’yla mümkün olduğunca çok bağlantıyı koruması konusunda uyaran Hawking, Avrupa’dan ayrılmak, Britanya’nın bilim ve yenilik konusunda dünya lideri konumunu tehdit ettiğini dile getirdi.

Kaynak: Independent

İngiliz uzay bilimci ve fizikçi Stephen Hawking, Richard Branson’ın Virgin Galactic şirketiyle uzaya gidecek ilk turistlerden olacak. Asla Dünya’yı terk etme fırsatı olmayacağını düşündüğünü belirten Hawking, Branson’dan böyle bir teklif geldiğinde anında kabul ettiğini söylüyor. Virgin Galactic, daha önce 2009’da uzaya turist gönderme planları yapmış ancak bazı problemler ve kazaların ardından planlar ertelenmişti.4 yanıt

  1. Limon Kolonyası avatarı
    Limon Kolonyası

    En çok hak edenlerden biri, Branson’ı da kutlarım böyle değerli bir “bilim” insanına gösterdiği jest’ten dolayı!

Yorumunuz: