StarCraft oyunu artık ücretsiz

Artık StarCraft'ı ve Brood War ek paketini PC ya da Mac bilgisayarlarınıza ücretsiz olarak indirebilir, 19 yıldır eskimeyen bu oyunu oynayabilirsiniz.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Birkaç hafta önce ünlü oyun şirketi Blizzard, klasik gerçek zamanlı strateji oyunu StarCraft’ın Remastered (yeniden düzenlenmiş) versiyonunu ve Brood War ek paketini yüksek çözünürlüklü görsellerle bu yaz piyasaya süreceğini açıklamıştı. Bu açıklamanın yanı sıra şirketten ilgi çekici bir açıklama daha geldi: “StarCraft’ın orijinal versiyonu (Remastered olanı değil) ve Brood War ek paketi 1.18 yaması ile birlikte Nisan ayı içerisinde ücretsiz olarak kullanıma sunulacak.”

Bahsi geçen tarih sonunda geldi. Blizzard salı günü 1.18 yamasını yayınladı. Bu yamayla birlikte oyuna çerçevesiz pencere modu, bazı hata düzeltmeleri, artırılmış Windows 10 uyumluluğu ve daha bir çok yenilik getirildi.

Ancak hepsinden daha önemlisi, oyunu hiç satın almadıysanız ya da on yıl önce satın aldığınız CD’yi kaybettiyseniz, artık StarCraft’ı ve Brood War ek paketini PC ya da Mac bilgisayarlarınıza ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken buraya gidip, ilgili linke tıklamak ve oyunun bilgisayarınıza inmesini beklemek.

Tuşlara görev atama özelliği hala yok

Görünüşe göre dilediğiniz tuşa özel görev atama (hotkey oluşturma) seçeneği 1.18 yamasına eklenmemiş. Belki de bu özellik yazın yayınlanacak olan Remastered versiyonu ile birlikte gelecektir. Belki de yeni versiyon öncesinde bir yama daha yayınlanır. Ancak her durumda, 19 yıldır keyifle oynanan StarCraft deneyimine artık ücretsiz olarak erişilebilecek. Eğer 4K çözünürlükte oynamak için birkaç ay beklemek istemiyorsanız ya da oyuna para vermek istemiyorsanız bir an önce ücretsiz oyunu alıp oynayabilirsiniz.

Eski oyunların günümüze yeniden uyarlanması alışılmadık bir durum değil. Bunun son dönemdeki en iyi örneklerinden birisi de 1999 yılında piyasaya sürülen Age of Empires II‘nin aradan yaklaşık 15 yıl geçtikten sonra HD çözünürlük seçeneğiyle ve yeni ek paketlerle birlikte tekrar satışa sunulması. Eğer Blizzard da benzer bir yol izleyecek olursa, önümüzdeki dönemde orijinal StarCraft’ın yüksek çözünürlüklü versiyonuna yeni ek paketler geldiğini de görebiliriz.

Kaynak: IT News

Blizzard salı günü 1.18 yamasını yayınladı. Bu yamayla birlikte oyuna çerçevesiz pencere modu, bazı hata düzeltmeleri, artırılmış Windows 10 uyumluluğu ve daha bir çok yenilik getirildi. Ancak hepsinden daha önemlisi, oyunu hiç satın almadıysanız ya da on yıl önce satın aldığınız CD'yi kaybettiyseniz, artık StarCraft'ı ve Brood War ek paketini PC ya da Mac bilgisayarlarınıza ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken buraya gidip, ilgili linke tıklamak ve oyunun bilgisayarınıza inmesini beklemek.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği