Spotify ve Hulu’nun 5 Dolar’lık ortak öğrenci paketi

Spotify ve Hulu,  her iki şirketin de yayın servislerini tek bir öğrenci paketinde toplayan 4,99 Dolar’lık bir kampanya başlattı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Spotify ve Hulu,  her iki şirketin de yayın servislerini tek bir öğrenci paketinde toplayan 4,99 Dolar’lık bir kampanya başlattı. Zaten Spotify’ın öğrenci paketinin bedeli 4,99 Dolar olduğu için halihazırda bu pakete üye olanlara Hulu ücretsiz olarak sunulmuş oluyor. Hulu aboneliği bulunanlar da artık Spotify’ı ücretsiz olarak kullanabiliyor. Kampanya şimdilik sadece ABD’de geçerli.

Ancak şirketler bu paketi ortaklığın ilk adımı olarak görüyor ve gelecekte sadece öğrencilerle ya da ABD ile sınırlı kalmayacak yeni iş birlikleri yapabileceklerinin sinyalini veriyor. Yapılan açıklamada “Daha geniş pazarları hedefleyen yeni kampanyalar da yolda.” ifadesine yer verildi. İki popüler servis, karşı konulamaz bir kombo yaratmaya hazırlanıyor.

Spotify kendi çalışmalarından verim alamamıştı

Spotify’ın orijinal video çalışmaları geçmişte pek başarı elde edememişti. Şirketin podcast ve video departmanının yöneticisi geçtiğimiz dönemde Disney’den gelen yeni bir yöneticiyle değiştirilmişti. Spotify müzik servisinin yanında sunabileceği video içerikler üretmekte zorlanıyor. Ancak Hulu’yla bir araya gelmek, Spotify’ın tüm orijinal video çalışmalarını sonlandıracağı ya da stratejisini değiştireceği anlamına gelmiyor. Spotify ve Hulu hala iki farklı şirket. Ancak insanları halihazırda popüler olan bir video servisine yönlendirmek, sıfırdan video içerik yaratmaktan daha kolay.

Spotify ve Hulu arasındaki ortaklık, son dönemde ABD’de yaygınlaşan GSM şirketi-içerik servisi ortaklıklarının ardından geldi. AT&T müşterilerine DirecTV ve HBO aboneliği sunuyor. Verizon NFL maçlarını yayınlıyor. Sprint Tidal ile çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde T-Mobile müşterilerine ücretsiz Netflix aboneliği vereceğini açıkladı. Spotify ve Hulu’nun ortaklığı, tüm bu tekliflerin yanında hayatta kalabilme çabası olarak da yorumlanabilir.

Kaynak: The Verge

Spotify ve Hulu,  her iki şirketin de yayın servislerini tek bir öğrenci paketinde toplayan 4,99 Dolar’lık bir kampanya başlattı. Zaten Spotify’ın öğrenci paketinin bedeli 4,99 Dolar olduğu için halihazırda bu pakete üye olanlara Hulu ücretsiz olarak sunulmuş oluyor. Hulu aboneliği bulunanlar da artık Spotify’ı ücretsiz olarak kullanabiliyor. Kampanya şimdilik sadece ABD’de geçerli. Ancak şirketler bu paketi ortaklığın ilk adımı olarak görüyor ve gelecekte sadece öğrencilerle ya da ABD ile sınırlı kalmayacak yeni iş birlikleri yapabileceklerinin sinyalini veriyor.Yorumunuz: