Soruyu bil, kablosuz intereti kap

Romanya'daki KFC restoranlarında internete bağlanmak isteyen gençlerin en az bir sınav sorusuna doğru yanıt vermesi gerekiyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Romanya 2015 yılında bir eğitim kriziyle karşı karşıya kaldı. Ülkedeki lise öğrencilerinin sadece yüzde 40’ı (Türkiye’deki YGS’ye eşdeğer olan) liseyi bitirme sınavlarını geçebildi. Ünlü restoran zinciri KFC‘nin Romanya ayağı da bu soruna dikkat çekmek amacıyla dijital reklam ajansı MRM/McCann Romanya’yla işbirliği yaparak WiFi-Test Campaign’i hayata geçirdi. Bu kampanya testteki soruları doğru cevaplayan öğrencilere ücretsiz kablosuz internet sunmayı amaçlıyor.

KFC Romanya, eğitim adına öğrencilere ülke çapında toplam 5,700 metrekarelik bir alanda ücretsiz internet hizmeti sunuyor. Tüm internet altyapısını bilgi korumalı olarak değiştirmek üzere planları bulunan KFC, öğrencilere erişim sağlanmadan önce sorulmak üzere bünyesinde bin 600 soru barındıracak bir yazılım üzerinde çalışıyor. Bu sorular lise öğretmenleri tarafından onaylanmış ya da önceki yıllarda sınavlarda çıkmış sorulardan oluşuyor.

Romanya’daki herhangi bir KFC restoranına giren öğrenci KFC Wi-Fi Test ağına bağlanmaya çalıştığında ekranında rastgele bir sınav sorusu belirecek. Eğer doğru cevaplarsa bir saatlik ücretsiz kablosuz internete erişebilecek. Yanlış cevaplarsa çözüm açıklamalı olarak gösterilecek.

Bu kampanyanın öğrencilere farklı bir çalışma metodu sunacağına inanan MRM/McCann Romanya’nın Yönetici Müdürü konuyu güzel şekilde özetliyor: “Gençken herkes çalışmanız gerektiğini söylüyor, siz de çalışmaktan başka bir şey yapmıyorsunuz. Biz gençler için okulu ve eğitimi eğlenceli hale getirecek şekilde bir alternatif sunmak istedik. Bunu başarmanın en iyi yolunun da her gün kullandıkları internet üzerinden geçtiğini düşünüyoruz.”

Finger lickin’ good ;)

Romanya'da liseyi bitiren gençlerin sınavlarda başarı oranlarının giderek düşmesi üzerine 'restoran zinciri KFC' Romanya şubelerinde kablosuz internetle eğitime başladı. Restoran şubelerinde kablosuz internete bağlanmak isteyen gençlerin, daha önce sınavlarda çıkmış bir soruyu çözebilmeleri gerekiyor.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği