Sony’nin ‘omuz’ hoparlörü

Sony'nin en son ürünü olan omuz hoparlörü, kullanıcıya kişisel bir ses tecrübesi yaşatmayı amaçlıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Sony’nin en son ürünü olan omuz hoparlörü, kişisel bir ses tecrübesi yaşatmayı amaçlıyor. Cihaz, kullanan kişiye bir film ya da oyunun içindeymiş hissi vermeyi vadediyor. U şeklindeki hoparlör, omuzlara yerleştirilerek kullanılıyor. Hoparlörün içinde, sesi çok kaliteli şekilde ileten titreşimler çıkarabilen 30 milimetrelik iki adet entegre hoparlör yer alıyor. Güçlü, orta ve zayıf şeklinde üç seviyeye ayarlanabilen titreşimler, ses çıktığı anda kulağa girdiği için kullanıcının canlı bir performansın içinde gibi hissetmesine sebep oluyor.

Hoparlörün kenarlarındaki ince uzun açıklıklar ve eğimli dağıtıcı, sesin yönünü ayarlıyor. Hoparlörün üst kısmındaki kanal ise, ekstra titreşim üreterek daha net bir ses çıkmasını sağlıyor. Oldukça ergonomik bir tasarıma sahip olan cihazın üzerinde yumuşak bir sünger var. Böylece, uzun süreli kullanımlarda da rahatlık sağlıyor. Bir çift SRS-WS1s aynı vericiye bağlanarak çiftlerin beraber müzik dinlemesine ya da film seyretmesine imkan veriyor. Hoparlörün fiyatı ise 500 Dolar.

Kaynak: Design Boom

Sony'nin en son ürünü olan omuz hoparlörü, kişisel bir ses tecrübesi yaşatmayı amaçlıyor. Cihaz, kullanan kişiye bir film ya da oyunun içindeymiş hissi vermeyi vadediyor. U şeklindeki hoparlör, omuzlara yerleştirilerek kullanılıyor. Hoparlörün içinde, sesi çok kaliteli şekilde ileten titreşimler çıkarabilen 30 milimetrelik iki adet entegre hoparlör yer alıyor. Güçlü, orta ve zayıf şeklinde üç seviyeye ayarlanabilen titreşimler, ses çıktığı anda kulağa girdiği için kullanıcının canlı bir performansın içinde gibi hissetmesine sebep oluyor. Oldukça ergonomik bir tasarıma sahip olan cihazın üzerinde yumuşak bir sünger var. Hoparlörün fiyatı 500 Dolar.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği