Tamamen kablosuz ses sistemi: ONEaudio

ONEaudio tarafından geliştirilen tamamen kablosuz ses sistemleri, kolaylığı ve kablosuz hoparlörlerde zor bulunan yüksek ses kalitesini aynı anda sunuyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

ONEaudio tarafından geliştirilen tamamen kablosuz ses sistemi, bugüne kadar ses sistemleri ile yaşadığımız tüm problemleri çözebilecek gibi duruyor. [inlinetweet prefix=”” tweeter=”” suffix=””]ONEsurround adı verilen sistem, kabloları ortadan kaldırırken ses kalitesinden ödün vermiyor[/inlinetweet].

Cihazlar arası iletişim için günümüzde kullanılan WiFi ya da Bluetooth yöntemlerini tercih etmeyen ONEsurround, 1,9 GHz frekansta çalışan DECT kanalını kullanıyor. Sadece ses iletişimi için kullanılan bu kanal çevredeki diğer kablosuz iletişim ağlarından etkilenmiyor. 50 metreye kadar başarılı bir şekilde ses iletebilen bu sistem, sıradan bir WiFi modemden 10 kat daha az radyasyon yayıyor.

ONEclassic kablosuz hoparlörler
ONEclassic kablosuz hoparlörler

Yüksek ses kalitesi

Kanal senkronizasyonu konusunda WiFi bağlantıya göre 50 kat daha başarılı olan ONEaudio, Bluetooth bağlantılara göre de 10 kat daha az gecikmeyle çok daha üstün bir dinleme deneyimi sunuyor. Düşük ve yüksek frekanslı hoparlörler arasındaki faz hatasını sıfıra indiren ONEaudio bu alanda da ses kalitesini en üst düzeyde tutuyor.

Micro, Mini, Medi ve Classic adında dört farklı boyutta modelleri bulunan hoparlörler ile toplam 16 farklı hoparlöre kadar genişletilebilen ses sistemleri kurulabiliyor. Bu sistemlerdeki hoparlörlerin görevi (sağ, sol, orta, sağ arka, sol arka vs.) kolayca değiştirilerek yeni sistemler oluşturulabiliyor.

Farklı renklerde ONEmicro hoparlörler
Farklı renklerde ONEmicro hoparlörler

1-2 ay pil ömrü

Kablo gereksinimini tamamen ortadan kaldırmak için hiçbir hoparlöre güç kablosu eklemeyen ONEaudio, şarj sürelerini de mümkün olduğunca yüksek tutuyor. Hoparlörler boyutlarına göre 1 – 2 ay arasında değişen sürelerde kullanılabiliyor. Hoparlörleri bir ay dolmadan şarj etmeye gerek duyulmuyor.

Bir ONEwoofer ve 6 ONEmicro hoparlörden oluşan 6+1 sistemin fiyatı 700 dolar. Farklı hoparlörlerle oluşturulan farklı kitlerin fiyatı 5 bin dolara kadar çıkabiliyor.

ONEaudio'nun ONEsurround adlı ses sistemi, hiç kablo kullanmadan bir evi 16 adet hoparlörden oluşan bir ses sistemi ile donatmanıza olanak sağlıyor. WiFi ya da Bluetooth yerine DECT adlı ses iletim kanalını kullanan sistem diğer kablosuz ağlardan etkilenmiyor. Hoparlörler arasındaki gecikmeyi fark edilemeyecek seviyelere düşüren sistem sayesinde yüksek kaliteli bir dinleme deneyimi sağlanıyor. Kablosuz hoparlörleri 1-2 ayda bir şarj etmek gerekiyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği