Sony’nin giyilebilir kliması

Özel olarak üretilen bir tişörtün arka kısmındaki cebe yerleştirilen Reon Pocket adlı giyilebilir klima, vücudu 13 derece soğutabiliyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Sony, Reon Pocket adını verdiği serinletici bir giyilebilir cihaz geliştiriyor. Yaz aylarında en sık yaşadığımız ve hoş olmayan durumlardan biri de klimalı ortamdan çıkıp aniden sıcağa maruz kalmak. Peki üzerimizde klima taşıyabilseydik nasıl olurdu? Reon Pocket adlı giyilebilir cihaz bunu vadediyor.

Ne yazık ki cihaz henüz satılmıyor. Öncelikle kitle fonlaması sürecini tamamlaması gerek. Şu anda hedefinin yüzde 44’ünü tamamlamış durumdaki Reon Pocket hedefe ulaşmayı başarırsa cihaz, 2020’nin Mart ayında kargolanabilir. Cihazla yüzlerce deneme yapan Sony, Reon Pocket’ın vücudu 13 derece kadar serinletebildiğini söylüyor. Soğuk günlerde de kullanılabileceği belirtilen cihaz, vücudu 8 derece ısıtabiliyor.

Reon Pocket, özel olarak üretilen bir tişörtün tam omurganın üst kısmına denk gelen yerine yapılan cebe yerleştirilen, garaj kumandası büyüklüğünde bir cihaz. Cihazı iOS ya da Android işletim sistemli telefonunuzla kontrol edebiliyorsunuz. Cihaz için otomatik mod geliştirme çabaları da mevcut. 2 saatte tam şarj olabilen cihazın bataryası 24 saat dayanıyor. Reon Pocket’ın kitlesel fonlama sayfasındaki başlangıç fiyatı 129 Dolar civarında. Cihazın bir de daha düşük bir modeli olan Reon Pocket Light sunuluyor. Sadece elle kontrol edilebilen Reon Pocket Light’ın fiyatı ise 117 Dolar.

Kaynak: Tech Radar

Sony, Reon Pocket adını verdiği serinletici bir giyilebilir cihaz geliştiriyor. Şu anda kitle fonlaması aşamasındaki Reon Pocket, özel olarak üretilen bir tişörtün omurganın üst kısmına denk gelen yerine yapılan cebe yerleştirilen, garaj kumandası büyüklüğünde bir cihaz. Cihazı iOS ya da Android işletim sistemli telefonunuzla kontrol edebiliyorsunuz. 2 saatte tam şarj olabilen cihazın bataryası 24 saat dayanıyor. Cihazla yüzlerce kez deneme yapan Sony, Reon Pocket'ın vücudu 13 derece serinletebildiğini söylüyor. Soğuk günlerde de kullanılabileceği belirtilen cihaz, vücudu 8 derece ısıtabiliyor. Reon Pocket'ın kitlesel fonlama sayfasındaki başlangıç fiyatı 129 Dolar civarında. Bir de daha düşük özellikli ve daha ucuz Reon Pocket Light mevcut. Onun fiyatı ise 117 Dolar.

3 Yorum

  • Muhteşem ürün. metrobüsler için, metrolar için idea. ter kokusuna bile çözüm olur. malum deodorant kullanmak bizim kültürümüzde yok.

  • Bade İnanç Sönmez Hanım’ın ayrılığından sonra sitede paylaşılan yazıların niteliğinde bir düşüş olmasından dolayı eskisi kadar sıkı takip etmiyordum. Tabi Semih Sönmez Bey’in emeklerini görmezden gelemem. Bu süreçte bence gayet iyi idare etti.Diğer arkadaşlara da haksızlık yapmak istemem. Harika bir iş çıkarıyorlar. Ancak Bade Hanım’ın siteye dönmesi ile paylaşılan yazıların niteliğinde yeniden bir ivme yakalandığı ortada. İlgi ile takip etmeye devam ediyorum. Hepinizin eline sağlık..

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği