Pocket kullanıcıları için zamanlama yardımcısı

İstediğiniz bir içeriği daha sonra incelemek üzere kaydetmenizi sağlayan Pocket adlı eklenti, şimdi de Read Ruler adlı zamanlama yardımcısını geliştirdi.

Yayın tarihi:

Haber Özeti

Tam Sürüm

İlk kez 2007 yılında kullanıma sunulan Pocket adlı ücretsiz eklenti, istediğiniz bir yazıyı, videoyu veya makaleyi daha sonra okumak üzere kaydetme imkanı sağlıyor. İnternet bağlantınız olmadığı zamanlarda da Pocket’a kaydettiğiniz içerikleri inceleyebiliyorsunuz. Pocket’ı masaüstü bilgisayarlarda, iOS ve Android işletim sistemli telefonlarda ve e-kitap okuyucularda kullanmak mümkün.

Pocket şimdi de, kaydettiğiniz içerikleri okuma sürelerine göre listeleyip her bir içeriğe otomatik olarak zaman etiketi yerleştiren Read Ruler adlı zamanlama yardımcısını geliştirdi. Ortalama okuma süresi bir dakika için 250 kelime olarak belirlenmiş durumda. Fakat ayarlar kısmından kendi okuma hızınıza göre değişiklik yapma imkanınız var. Dakikada kaç kelime okuduğunuzu ölçmek için sitede bir de deneme metni yer alıyor. Read Ruler, Pocket’a kaydettiğiniz son 250 yazıyı listeleyebiliyor. Read Ruler, bilgilerinizi tekrar girmenize gerek kalmadan Pocket’a otomatik olarak bağlanıyor.

Kaynak: Read Ruler

Pocket adlı ücretsiz eklenti, internette karşılaştığınız makale, yazı veya video gibi çeşitli içerikleri daha sonra incelemek üzere kaydetmenize imkan sağlıyor. Pocket şimdi de, kaydettiğiniz içerikleri okuma sürelerine göre listeleyip her bir içeriğe otomatik olarak zaman etiketi yerleştiren Read Ruler adlı zamanlama yardımcısını geliştirdi. Ortalama okuma süresi bir dakika için 250 kelime olarak belirlenmiş durumda. Fakat ayarlar kısmından kendi okuma hızınıza göre değişiklik yapma imkanınız var. Dakikada kaç kelime okuduğunuzu ölçmek için sitede bir de deneme metni yer alıyor. Read Ruler, Pocket’a kaydettiğiniz son 250 yazıyı listeleyebiliyor.Bir yanıt

  1. Faruk avatarı
    Faruk

    Pocket uygulamasini Readability isimli artik yayinlanmayan(kaldirilmis) uygulamayla birlikte kullaniyordum. Aslinda Readability’nin arayuzu ve kullanisliligi daha cok hosuma gidiyordu ama devamini getiremedi. Pocket ise; sonradan kaydedilen butun icerikleri offline okumaya izin vermeyebiliyor, mesela videolari kaydedemiyor. Offline okutmadigi bazi yazilar icin uygulamanin tam surumunu almak gerekiyor. Ama genel okarak cok sık kullandigim, cok guzel bir offline okuma uygulamasi. Herkese mutlaka tavsiye ederim.

Yorumunuz: