Soğuk havalar için burun şapkası

The Nosewarmer Company adlı şirket kışın burnunuzu soğuktan korumak için renkli ve desenli burunluklar üretiyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Kış kapıda. Bir an önce gardrobu kontrol etmek lazım. Kocaman yünlü bir mont? Tamam. Kalın çoraplar? Tamam. Atkı, bere? Tamam. O zaman kışa hazır sayılırsınız. Ama küçük bir eksiğiniz var. Sürekli üşüyen ama nedense önemsenmeyen bir vücut bölümü her kış açıkta kalıyor: burun.

Aslında bir kar maskesi takıp burnunuzu da koruyabilirsiniz. Ama kar maskeleri bazı ülkelerde yasa dışı. Ayrıca her an banka soyacakmış gibi görünmek istemeyebilirsiniz. Birleşik Krallık’ta The Nosewarmer Company (burun ısıtıcı şirketi) adında bir şirket farklı şekil ve renklerde burunluklar üretiyor.

Henüz çok popüler değil

Şirketin kurucusu Sally Steel-Jones “2009’da burnum çok üşüdüğünde böyle bir fikir ortaya atmıştım. Kendi burunluğumu evde her gün takıyorum ama ürün henüz sokaklarda görülen bir şey değil. Ama bütün dünaya satış yapıyorum ve tasarımlar da tescillendi.” diyor. Yani yakında çevremizdeki insanların da burunluk takmaya başladığını görebiliriz.

Biraz aptalca görünüyor olabilir ama yılbaşı kazakları ve ponponlu berelerin de aşağı kalır yanı yok. Onları giyen insanlar burunluk da takabilir. Burnu üşüyen yeterince insan bulunursa belki bu ürün yaygınlaşır ve artık soğuktan kıpkırmızı olmuş burnuyla ortada gezenler garipsenmeye başlayabilir.

Kaynak: Bored Panda

The Nosewarmer Company adlı şirket kışın burnunuzu soğuktan korumak için renkli ve desenli burunluklar üretiyor. Tüm dünyaya satışı yapılan ürünler henüz sokakta takılacak kadar popüler değil. Ama burnunun ısınmasını görünüşünden daha çok önemseyen insanların sayısına göre bu ürün gelecekte popüler bir aksesuar haline gelebilir.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği