Softbank 880 milyar Dolar teknoloji yatırımı yapacak

SoftBank önümüzdeki yıllarda teknolojiye 880 milyar Dolar harcamayı planlıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

[inlinetweet prefix=”” tweeter=”” suffix=””]SoftBank önümüzdeki yıllarda teknolojiye 880 milyar Dolar harcamayı planlıyor.[/inlinetweet] Şirketin CEO’su Masayoshi Son The Nikkei Asian Review gazetesine verdiği röportajda ‘Vizyon Fonu adı altında yapılan harcamaların yeterli olmadığını her üç yılda bir bunun tekrarlanacağını’ duyurdu. Son “Fonlarımızı 10 trilyon Yen’den 20 trilyon Yen’e ve 100 trilyon Yen’e çıkartacak bir mekanizma üretiyoruz.” dedi. Dolayısıyla yaklaşık 880 milyar Dolarlık bir bütçeyle Softbank her taşın altından çıkmaya devam edecek.

Cesur açıklamalarıyla tanınan Son, harcamaların nasıl finanse edileceğini belirtmedi. Şirketin sözcüsü, Son’un açıklamalarını doğruladı. Bu hafta yapılan bir başka habere göre ise Softbank’ın 10 yıl içinde bin şirkete yatırım yapması bekleniyor. Nitekim geçen sene girişimlere 127 milyar Dolar yatırım yapıldı.

Kaynak: Recode

SoftBank önümüzdeki yıllarda teknolojiye 880 milyar Dolar harcamayı planlıyor. Şirketin CEO'su Masayoshi Son The Nikkei Asian Review gazetesine verdiği röportajda 'Vizyon Fonu adı altında yapılan harcamaların yeterli olmadığını her üç yılda bir bunun tekrarlanacağını' duyurdu. Son "Fonlarımızı 10 trilyon Yen'den 20 trilyon Yen'e ve 100 trilyon Yen'e çıkartacak bir mekanizma üretiyoruz." dedi.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği