Snap, halka arz fiyatının altına düştü

Snapchat'in ana şirketi Snap, dün akşam borsa kapandığında, ilk kez halka arz fiyatı olan 17 Dolar'ın altına düşerek 16,99 Dolar'dan değer gördü.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Snapchat’in ana şirketi Snap, dün akşam borsa kapandığında 16,99 Dolar’dan değer görüyordu. Bu da şirketin hisselerinin piyasaya sürüldüğü 17 Dolar’lık fiyatın altına ilk kez düştüğü anlamına geliyor.

Mart ayında halka arz edilen şirketin hisse değerinin ilk fiyatın altına düşmesi, genel olarak yatırımcılara para kaybettirdiği anlamına geliyor. ‘Para kaybettiren şirket’ algısı da kolay kolay düzeltilemeyebilir.

Ancak şirketin çalışanları ve halka arz öncesi yatırımcılar için her şey bitmiş değil. Şirketin piyasa değeri halen 23,8 milyar Dolar civarında. Bu da Snap’in ilk pazar değerlendirmesi olan 20 milyar Dolar’ın üzerinde.

Kritik bir döneme giriliyor

Snap’in 150 günlük bloke süresi bulunuyordu. Yani şirket çalışanları ve şirket içindeki diğer kişiler hisselerini ancak 31 Temmuz’dan itibaren satabilecek. Bazı yatırımcılar bu tarihin ardından hızla satışların gerçekleşmesinden ve borsa değerinin daha da düşmesinden endişe ediyor.

Şirket Mayıs ayında ilk gelirlerini açıkladığında yatırımcılar pek tatmin olmamıştı. Bir sonraki çeyrek rakamı açıklamasının Ağustos’ta gelmesi bekleniyor. Burada açıklanacak rakamlar şirketin borsa rakamlarına ciddi bir etki yapabilir.

Kaynak: TechCrunch

Snapchat'in ana şirketi Snap, dün akşam borsa kapandığında 16,99 Dolar'dan değer görüyordu. Bu da şirketin hisselerinin piyasaya sürüldüğü 17 Dolar'lık fiyatın altına ilk kez düştüğü anlamına geliyor. Mart ayında halka arz edilen şirketin hisse değerinin ilk fiyatın altına düşmesi, genel olarak yatırımcılara para kaybettirdiği anlamına geliyor. 'Para kaybettiren şirket' algısı da kolay kolay düzeltilemeyebilir.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği