SmileFocus ile para harcamadan bağış yapın

SmileFocus adlı Google Chrome uzantısı, kullanıcıların hiçbir harcama yapmadan yardım kampanyalarına destek olmasını sağlıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Belçikalı girişim SmileFocus fazladan hiçbir harcama ya da eylem yapmadan tüm dünyada yardıma muhtaç kişilere bağış yapmanızı sağlıyor. Google Chrome internet tarayıcısına eklenen SmileFocus uzantısı, açılan her yenis sekme ile ihtiyaç sahiplerine bağışta bulunuyor.

Nasıl çalışıyor?

Dünyada her gün milyonlarca dolar internet üzerinden verilen reklamlara harcanıyor. Bu reklamlar çoğunlukla, görmek istemediğimiz yerlerde karşımıza çıkıyor. SmileFocus ise bu reklamları yeni sekmelere yerleştirerek, tarayıcıyı kullanım rahatlığını bozmadan gelir elde ediyor. Bu gelir de yardım kampanyaları için harcanıyor.

Katılmak isteyen kullanıcılar Google Chrome eklenti mağazasından SmileFocus eklentisini indiriyor ve uygulamada bir hesap oluşturuyor. Oluşturulan hesapta altı adet ilgi alanı seçiliyor. Daha sonra Chromr üzerinde açılan her yeni sekmede, kullanıcının ilgi alanlarına göre içerikler, reklamlar, haberler ya da görseller gösteriliyor.

Bu reklamlardan elde edilen gelirler, mültecilerin ihtiyaçlarının karşılanması, çocukların eğitim alması ya da Güney Sudan’daki savaş mağdurlarına yardım edilmesi gibi yardım kampanyalarına bağış olarak aktarılıyor.

Değişiklik yapmadan değişim yaratın

SmileFocus’u Chrome’a eklemek sadece  birkaç saniye alıyor. Daha sonra hayatınıza kaldığınız yerden devam ediyorsunuz. Açtığınız sekmelerdeki içeriği okumak ya da etkileşime girmek zorunda değilsiniz. Bu oldukça kolay işlemle bir çocuğun yemek yemesine ya da eğitim almasına katkıda bulunabilirsiniz.

SmileFocus gücünü pek çok kişinin sürekli yaptığı bir işten alıyor. Ne kadar fazla sekme açılırsa o kadar fazla bağış elde ediliyor. Bu yüzden uygulamanın kurucuları, kullanıcıların bu uygulamayı sosyal medya üzerinden paylaşmasını ve günlük sohbetlerde de bahsetmesini istiyor.

Kaynak: SmileFocus

SmileFocus, Google Chrome'a eklenerek her yeni sekmede yardım kampanyalarına destek vermeyi sağlayan bir uygulama. Kullanıcılar açtıkları her yeni sekmede gördükleri reklamlarla ihtiyaç sahiplerine yardımcı olabiliyor. Sekme açmak her gün yaptığımız bir iş olduğu için hayatımızda hiçbir değişiklik yapmadan ve para harcamadan yardım yapmak mümkün oluyor.

2 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği