Skype bir özelliğini ‘ilgisizlik’ sebebiyle kapatıyor

Microsoft'un yüz yüze konuşma uygulaması Skype sosyal medya heyecanıyla birlikte getirdiği bir özelliğini ilgisizlik yüzünden kaldırma kararı aldı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Microsoft’un yüz yüze konuşma uygulaması Skype sosyal medya heyecanıyla birlikte getirdiği bir özelliğini ilgisizlik yüzünden kaldırma kararı aldı. Geniş bir uygulama güncellemesinin bir parçası olarak Microsoft, Skype’a eklediği Snapchat benzeri ‘Highlights’ özelliğini kaldırarak uygulamanın temel işlevleri olan arama ve sohbete odaklanacak. Açıkça ifade edecek olursak insanlar bu özelliği kullanmıyordu. Instagram’ın başarıyla uyguladığı ‘hikayeler’ tarzı paylaşımların “Skype kullanıcılarının çoğunluğunda karşılık bulmadığını” belirten Skype ekibi bu özelliği kullanarak yapılan paylaşımlara 30 Eylül’den sonra erişilemeyeceğini söyledi. Kullanıcılar bu tarihe kadar, paylaştıkları tüm ‘highlight’ları kaydetme seçeneğine sahip olacak.

Uygulamanın masaüstü sürümüne gelen bir güncelleme de aramaları, sohbetleri ve bildirimleri ön plana çıkarıyor. Tüm bu değişiklikler, tüm platformlarda Skype’ın en son güncellemesinde görülebilecek.

Skype özüne dönmeli

Highlights özelliğinin kaldırılması aslında çok şaşırtıcı değil. Skype kendisinden yıllar önce sosyal medya alanında çalışmaya başlayan şirketlere karşı adeta akıntıya karşı kürek çekiyordu. Snapchat hala bir süre sonra yok olan sosyal medya gönderileri alanında önemli bir uygulama. Instagram ise bu alanda liderliği elinde bulunduruyor. Skype’ın çoğu kullanıcısı uygulamayı sadece arama yapmak için açarken Microsoft insanları ‘highlight’ paylaşmaya nasıl ikna edebilirdi? Bu güncelleme ile birlikte Skype ne olarak biliniyorsa o alana yönelmesi gerektiğini ve rakiplerinin özelliklerini kendi platformuna ekleyip başarılı olabilecek kadar popüler olmadığını kabul etmiş oldu.

Kaynak: Engadget

Microsoft'un yüz yüze konuşma uygulaması Skype sosyal medya heyecanıyla birlikte getirdiği bir özelliğini ilgisizlik yüzünden kaldırma kararı aldı. Geniş bir uygulama güncellemesinin bir parçası olarak Microsoft, Skype'a eklediği Snapchat benzeri 'Highlights' özelliğini kaldırarak uygulamanın temel işlevleri olan arama ve sohbete odaklanacak. Bu güncelleme ile birlikte Skype ne olarak biliniyorsa o alana yönelmesi gerektiğini ve rakiplerinin özelliklerini kendi platformuna ekleyip başarılı olabilecek kadar popüler olmadığını kabul etmiş oldu.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği