LinkedIn’e de ‘hikayeler’ geliyor

Temel olarak profesyonellere ulaşmayı hedefleyen sosyal medya sitesi LinkedIn de sonunda Snapchat'in başlattığı 'Hikayeler' akımına katıldı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Temel olarak profesyonellere ulaşmayı hedefleyen sosyal medya sitesi LinkedIn de sonunda Snapchat’in başlattığı ‘Hikayeler’ akımına katıldı. Şimdilik sadece ABD’deki öğrencilerin kullanabildiği özellik benzerlerinden biraz farklı. Student Voices (Öğrenci Sesleri) adı verilen uygulama, öğrencilerin kendi olumlu ve ilginç özelliklerinden bahsettikleri videolardan oluşuyor. Bir hafta içinde silinen videolara, kişinin profil sayfasında yer alan ‘Son Etkinlikler’ kısmından erişilebiliyor.

“Öğrencilerin kendilerini tanıtmaları için bir fırsat”

LinkedIn Ürün Müdürü Isha Patel “Bu özellik öğrencilerin profillerini doldurmaları için çok güzel bir yöntem. Akademik ve profesyonel deneyimlerini anlatabilecekleri özgün içerikler oluşturabilirler. Bu videoları profillerinde canlı yayınlamaları öğrencilerin çevrelerini genişletmelerine yardımcı olabilir ve onları mezuniyet sonrası yaşam için hazırlayabilir. Potansiyel işverenler de böylece onlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilir.” diyor.

Patel öğrencilerin akıllı telefonları ile özel anları kaydetmeyi sevdiklerini belirterek “Bu yeni özellik sayesinde, bu paylaşılan anlar etrafında bir araya gelmelerini ve bir topluluk hissi oluşmasını hedefliyoruz.” diyor. Tabii öğrenciler çok içtikleri bir akşam telefonu ellerine alıp dağınık öğrenci evlerinin videosunu çekmeye kalkışmazlarsa bu fikir işe yarayabilir.

Amaç genç kullanıcıları platforma çekmek

LinkedIn öğrencilerin bu özelliği akademik deneyimler, stajyerlikler, kariyer fuarları ve sınıf projeleri gibi anları paylaşacaklarını düşünerek kullanıma sunuyor. Böylece işverenler öğrencinin ne gibi deneyimlere sahip olduğu hakkında daha fazla fikir sahibi olabilecek.

Zaman içinde daha fazla kişinin kullanımına sunulması beklenen Student Voices özelliği şimdilik sadece genç kullanıcılarda deneniyor. Yeni özellik, LinkedIn’in genç kullanıcıları platforma çekmek ve kariyerleri boyunca platformda tutmak için çalıştığını gösteriyor. Tabii ki Student Voices’ın da Skype’ın Highlights özelliği gibi çok tutmadığı için kullanımdan kaldırılma ihtimali var. Sonucun ne olacağını zaman gösterecek.

Kaynak: Digital Trends

Temel olarak profesyonellere ulaşmayı hedefleyen sosyal medya sitesi LinkedIn de sonunda Snapchat'in başlattığı 'Hikayeler' akımına katıldı. Şimdilik sadece ABD'deki öğrencilerin kullanabildiği özellik benzerlerinden biraz farklı. Student Voices (Öğrenci Sesleri) adı verilen uygulama, öğrencilerin kendi olumlu ve ilginç özelliklerinden bahsettikleri videolardan oluşuyor. Bir hafta içinde silinen videolara, kişinin profil sayfasında yer alan 'Son Etkinlikler' kısmından erişilebiliyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği