Skype ‘arka planı bulanıklaştırma’ özelliğini duyurdu

Artık Skype üzerinden görüntülü konuşma yaparken arka planı bulanıklaştırma seçeneği ile ekrandaki tek ilgi odağı siz olabilirsiniz.

Haber Özeti

Tam Sürüm

2017’de ABD ve Kuzey Kore ilişkilerinin oldukça gergin olduğu bir dönemde siyaset analisti Robert Kelly BBC’nin yayınına evinden konuk olarak görüşlerini paylaştı. Ancak Kelly’nin arkasında, konunun ciddiyetiyle hiç uyuşmayan bir görüntü vardı. Önce analistin iki çocuğu görüntüye girdi ardından da anneleri gelip çocukları telaş içinde odadan çıkardı.

Skype’ın yeni özelliği bu gibi durumları ortadan kaldırmak için tasarlandı. Artık Skype üzerinden görüntülü konuşma yaparken arka planı bulanıklaştırma seçeneği ile ekrandaki tek ilgi odağı siz olabilirsiniz. Arka planda yer alan dağınık bir odadan, zevksiz bir posterden ya da çocuklarınızın konuşmaya müdahil olmasından endişe etmenize gerek yok.

Nasıl kullanılır?

Bu özelliği kullanmak için yapmanız gereken, ekranın alt kısmında bulunan kamera ikonunun üzerine gelip çıkan menüden ‘arka planımı bulanıklaştır’ seçeneğini seçmek. Ancak uyarmakta fayda var, Skype bu özelliği tanıtırken “Arka planınızın daima bulanıklaştırıldığından emin olmak için elimizden geleni yapıyoruz ama arka planınızın daima bulanık olacağını garanti edemeyiz.” ifadesini kullandı. Yani bu özelliğe çok fazla güvenmemekte fayda var. Siz yine de iş görüşmelerinizi biraz olsun düzenli bir ortamda yapmaya özen gösterin.

Microsoft bu özelliği ilk olarak 2018’in Eylül ayında Microsoft Teams adlı uygulamasında kullanıma sunmuştu.

Kaynak: Digital Trends

Artık Skype üzerinden görüntülü konuşma yaparken arka planı bulanıklaştırma seçeneği ile ekrandaki tek ilgi odağı siz olabilirsiniz. Arka planda yer alan dağınık bir odadan, zevksiz bir posterden ya da çocuklarınızın konuşmaya müdahil olmasından endişe etmenize gerek yok. Yapmanız gereken, ekranın alt kısmında bulunan kamera ikonunun üzerine gelip çıkan menüden ‘arka planımı bulanıklaştır’ seçeneğini seçmek.Yorumunuz: