Seyyahlar için 6 mobil uygulama tavsiyesi

İster üç tekerlekli taksilerle Chiang Mai'de seyahat ediyor olun ister Şanzelize Caddesi'nde geziniyor olun, seyahatinizi daha keyifli ve kolay hale getirecek birkaç mobil uygulama var.

Haber Özeti

Tam Sürüm

İster Uzakdoğu’nun meşhur üç tekerlekli taksileriyle Chiang Mai’de seyahat ediyor olun ister Şanzelize Caddesi’nde geziniyor olun, seyahatinizi daha keyifli ve kolay hale getirecek birkaç mobil uygulama var.

Wikitude

Logo görseli öyle bir izlenim verse bile bu uygulama Pokemon yakalama uygulaması değil. Wikitude, telefonunuzun kamerasını doğrulttuğunuz yerle ilgili açıklayıcı bilgiler veren bir artırılmış gerçeklik uygulaması. Bu uygulamayla yiyecek büfelerinden antik harabelere kadar birçok yer hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Detour

Detour, siz şehri gezerken konumunuzu takip ederek sesli anlatım yapan bir yürüyüş turu uygulaması. Uygulama, ABD ve diğer kıtalardaki 19 şehri içeriyor.

Rome2rio

Uçak, tren, otomobil, otobüs, bisiklet veya feribot… Hangi ulaşım şeklini tercih ederseniz edin bu uygulama gideceğiniz yere ulaşmanın en kolay yolunu gösteriyor.

Maps.me

Bu ücretsiz harita uygulamasını kullanarak internet bağlantısı olmayan yerlerde de haritalara erişebilirsiniz.

LoungeBuddy

Bu uygulama, birinci sınıf bilet gerektirmeksizin dünyadaki bütün havaalanlarındaki lounge’lara girmenizi sağlıyor. Uygulama, kapınıza yakın lounge’ları saat, tesis imkanları ve giriş taktikleri gibi özelliklerle birlikte sıralıyor.

My Data Manager

Yurtdışında seyahat ederken sahip olduğunuz en değerli şeylerden biri de internet paketiniz. My Data Manager, internetinizin ne kadarını harcadığınızı takip ediyor. Hangi uygulamanın ne kadar internet kullandığını göstererek süreci yönetmenize imkan sağlıyor.

Kaynak: Wired

İster Uzakdoğu'nun meşhur üç tekerlekli taksileriyle Chiang Mai'de seyahat ediyor olun ister Şanzelize Caddesi'nde geziniyor olun, seyahatinizi daha keyifli ve kolay hale getirecek birkaç mobil uygulama var:

  • Wikitude: Wikitude, telefonunuzun kamerasını doğrulttuğunuz yerle ilgili açıklayıcı bilgiler veren bir artırılmış gerçeklik uygulaması. Bu uygulamayla yiyecek büfelerinden antik harabelere kadar birçok yer hakkında bilgi edinebilirsiniz.
  • Detour: Detour, siz şehri gezerken konumunuzu takip ederek sesli anlatım yapan bir yürüyüş turu uygulaması.
  • Rome2rio: Bu uygulama sayesinde hangi ulaşım aracını kullanırsanız kullanın gideceğiniz yere ulaşmanın en kolay yolunu bulabilirsiniz.
  • Maps.me: Bu ücretsiz harita uygulamasını kullanarak internet bağlantısı olmayan yerlerde de haritalara erişebilirsiniz.
  • LoungeBuddy: Bu uygulama, birinci sınıf bilet gerektirmeksizin dünyadaki bütün havaalanlarındaki lounge'lara girmenizi sağlıyor.
  • My Data Manager: Uygulama internetinizin ne kadarını harcadığınızı takip ediyor. Hangi uygulamanın ne kadar internet kullandığını göstererek süreci yönetmenize imkan sağlıyor.

3 Yorum

  • Wikitude uygulaması değişmiş sanırım, tanıtımında belirtildiği amaçtan farklı bir amaca yönelmiş. Kontrol edebilir misiniz, acaba ben mi yanlış yorumladım? Telefonuma indiremedim bir türlü, websitesinden yola çıkarak bu yorumu yazdım, ondan yanılıyor olabilirim.

  • Uzakdoğunun 3 tekerlekli taksilerinin bulunduğu (Tuk Tuk) Chiang Mai şehrindeyken bu yararlı yazıyı okumak :)
    Teşekkürler, Harikasınız!

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği